ÇESİAD’da yeni yönetim

Çorum il ve ilçelerini İstanbul’da başarıyla temsil eden Çorumlu Eğitimci ve Sanayici İş Adamları Dayanışma Derneği 6. olağan genel kurulunu yaptı.

ÇESİAD’da yeni yönetim

Çorum il ve ilçelerini İstanbul’da başarıyla temsil eden Çorumlu Eğitimci ve Sanayici İş Adamları Dayanışma Derneği 6. olağan genel kurulunu yaptı.

06 Ekim 2017 Cuma 22:39
ÇESİAD’da yeni yönetim

Tek liste ile yapılan genel kurulda mevcut başkan Mehmet Karaca güven tazeledi.

ÇESİAD'ın yeni yönetim ve denetim kurulunda şu isimler yer aldı: “Başbakan Baş Danışmanı Prof. Dr Lütfi Akça, Emk. Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Necati Şahin, Orkisan Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Orhon, Çataklı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Lapacı, Kurumsal Danışmanlık firma sahibi Akif Güneş, Elvan Reklam ve Film Yapımcısı Mehmet Yıldırım, işadamı İbrahim Sezikli, Konsept İnşaat sahibi Müteahhit Tuncay Özkan, Proje Danışmanı işkadını Mehtap Tüfekçi, İşletmeci Murat Seven, Reklam ve Tanıtım Ajansı sahibi Elif Şahin Keleş, İnşaat Mühendisi Arif Can Yılmaz, Mali Müşavir Cebrail Kocdaş, Bankacı Cihat Erdemir, Eğitimci Hayrettin Özkaya, Emekli Müfettiş Hüseyin Fırat, Orkisan Genel Müdürü Kerem Orhon, Medya İletişim Mehmet Genç, Eski BBP İl Başkanı Okay Kılıç, Eski Refah Partisi İl Başkanı Yaşar Soluk, İşadamı müteahhit Yasin Çiçek, Sigortacı Yılmaz Aktaş, Eski Müfettiş Eğitimci Muzaffer Canıdemır, Bürokrat Tapu Müdürü Ahmet Taşkıner, Op. Doktor Ahmet Nabi Kızmaz, Emekli Kültür Müdürü Tahsin Özcan, Avukat Yaşar Özer ve Kıdemli Albay Fikri Kısar”

ÇESİAD’in 12 yıl önce memleket sevdalısı yüreği güzel insanlar tarafından kurulduğunu hatırlatan Mehmet Karaca kongre sonrasında yaptığı teşekkür konuşmasında şu görüşlere yer verdi: “Amacımız Çorum’un ve Çorumlunun tarihini kültürünü gelenek ve göreneklerini her platformda tanıtmaktır. Bunun yanında ülkemize ve milletimize faydalı bireyler yetiştirmek amacıyla, Üniversitede okuyan gençlerimize burs imkanı sağlamak. Gençlerimizi kültürel ve sanat alanında proje üretmeleri için destekliyoruz. Dünya devletleri arasında yerini alan güçlü bir Türkiye için gelecek nesillere yatırım yapıyoruz. Geleceğe güvenle bakıyoruz. İstanbul’da öğrenim gören Çorumlu öğrencilerimize sahip çıkmak onların sıkıntılarını hafifletmek en büyük hedefimiz. ÇESİAD bir çok güzellikleri barındıran Çorum’un ortak değeridir. Tarih boyunca bir çok imparatorluklar kurulmuş olan Çorum turizm ve devlet yatırımlarından diğer illere nazaran hak ettiği değeri alamamıştır. Ülkemize büyük ölçüde katkı sağlayan memleketimizin güzel insanları her şeyin en iyisine layıktır. Azmimiz ve kararlılığımız sayesinde bütün zorlukları sizlerle birlikte aşacağımıza inanıyorum. ÇESİAD’ın varlık amacı sadece hizmettir. Ha bu arada faaliyetlerimizin önünü kesmeye çalışan bazı çevreler oldu. Biz yolumuza devam ettik. Çünkü bizim doğduğumuz topraklara vefa borcumuz var”

(Mehmet DALAR)