Cengiz Atlas: “Yalanına da şahit olduk”

CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, “Arasta projesini güya bizden bir hafta önce açıklamış. Mimar Sinan Mahallesindeki Kadın ve Gençlik Kültür Merkezi’nin açılışında, arasta ile ilgili hukuka uygun şekilde restorasyon yapmak üzere görüş bildirdiğini söylüyor. Oysa Çorum Belediye’nin resmi web sitesinde 27 Şubat 2014 tarihinde ‘Mimar Sinan Kültür Merkezi Tamam’ başlığıyla yayınlanan haberde, arastaya ilişkin tek bir ifade yer almıyor” dedi.

Güncel 06.03.2014, 22:18 06.03.2014, 22:28
916
Cengiz Atlas: “Yalanına da şahit olduk”
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün “Atlas’ı muhatap almam” sözüne sert tepki gösteren CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, hakkındaki yolsuzluk iddiaları ayyuka çıkmış olan Külcü’nün, bu açıklamasıyla yalanına da şahit olduklarını savundu.

Külcü’nün “CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut’un Arasta projesini açıklamasından yaklaşık bir hafta önce Mimar Sinan Mahallesindeki Kadın ve Gençlik Kültür Merkezinin açılışında arasta ile ilgili, hukuka uygun olarak restorasyon yapmak üzere görüş bildirdik.” dediğini aktaran Cengiz Atlas, Mevlana’nın “Her lafa verecek cevabım vardır, ama bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye” şeklindeki sözüne atıfta bulunarak özetle şu görüşleri dile getirdi:

“Külcü bizi muhatap almayacakmış. Arasta projesini de bizden güya bir hafta önce açıklamış. Oysa Çorum Belediye’nin resmi web sitesinde 27 Şubat 2014 tarihinde ‘Mimar Sinan Kültür Merkezi Tamam’ başlığıyla yayınlanan haberde bile arastaya ilişkin tek bir ibare bulunmamaktadır.

Yolsuzluk iddiaları ile kamuoyunun gündeminden inmeyen, dini söylemlerle insanları kandırmaya çalışan Külcü şunu iyi bilsin ki, biz, Türk-İslam tarihini de dünya tarihini de iyi biliriz.

İnsanları kandırmayız. Yalan söylemeyiz. Tüyü bitmedik yetimin hakkını yemeyiz.

İslam, hırsızlığı-yolsuzluğu, yalanı-dolanı asla affetmeyen yüce bir din.

Biz de, dinimizi kendi çıkarlarına alet etmek isteyenlere karşı mücadele veriyoruz.

Halkımız da yalana ve yolsuzluğa cevabını sandıkta verecektir.”
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 04 Haziran 2020
İmsak 03:08
Güneş 05:04
Öğle 12:44
İkindi 16:42
Akşam 20:14
Yatsı 22:00

Gelişmelerden Haberdar Olun

@