03 Mart 2014 Pazartesi 22:21
Cengiz Atlas: “Parkların betonu kendi santralından”
CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün Çöplük Çarşısı ile ilgili “Ya ben arastayı alırım, ya da arasta beni” sözünü yediğini savunarak, yaptığı parkların betonunu ise kendi beton santralından verdiğini iddia etti.

Külcü’nün, ayakkabıcılar arastasında esnafla kahvaltıda bir araya geldiği sırada, kendilerini kaile almadığını ve cevap bile vermek istemediğini söylediğini ifade eden Cengiz Atlas, arasta esnafının CHP adayının projelerini beğendiğini, arastayı yıkamayacağını anlayan Külcü’nün de, esnafın CHP’ye teveccühünü görünce sözlerinden çark ettiğini savundu.

Şaibelerle anılan Külcü’nün, Çorum’a yaptığı parklara kendi santralından beton döktürdüğünü ve Belediye Meclisi’nden aldığı 135 milyonluk kredi kullanma hakkının hesabını da veremediğini öne süren CHP İl Başkanı Atlas, “Biz, sen de dahil kimseyi ötekileştirmeden, yaratılana yaratandan ötürü değer veriyoruz. Çalmıyoruz, yıkmıyoruz, başkalarının projelerine sahip çıkmıyoruz. Kendi cebimizi değil, Çorum’un geleceğini düşünüyoruz. Çorum’a yakışan projeleri üretiyoruz” diye konuştu.

Atlas, Külcü’yü Kültür Sitesi’nin yerine yapılan ucubenin hesabını verememekle de suçladı.
Son Güncelleme: 04.03.2014 00:55