Cengiz Atlas “Halkın iktidarını kuracağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Milletvekili Cengiz Atlas, halkın iktidarını kurarak ülkede yaşanan yolsuzluğu, hırsızlığı, yoksulluğu, talan ve adam kayırmayı bitireceklerini, Türk halkını özlediği yaşam düzeyine kavuşturacaklarını vurguladı.

Güncel 22.12.2014, 01:27 22.12.2014, 01:27
738
Cengiz Atlas “Halkın iktidarını kuracağız”
Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Milletvekili Cengiz Atlas, halkın iktidarını kurarak ülkede yaşanan yolsuzluğu, hırsızlığı, yoksulluğu, talan ve adam kayırmayı bitireceklerini, Türk halkını özlediği yaşam düzeyine kavuşturacaklarını vurguladı.
Vadi Restoran’daki gecede konuşan Atlas, 2.5 yıldır görev yaptığı tüm partililere ve kendisine destek olanlara teşekkür etti. Atlas, il başkanlığı görevini en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti içerisinde olduğunu belirterek, “Bu süreçte basmadığımız toprak, sıkmadığımız el, çalmadık kapı bırakmadık. Çalışmalarımızda desteğini esirgemeyen tüm partililerimize teşekkür ediyorum” dedi.
AKP’nin ‘3 Y’yi (yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar) bitireceğim’ diye iktidara geldiğini söyleyen Atlas, ne var ki bu iktidarının 13 yıllık görev süresinde yolsuzluğun da, yoksulluğun da, yasakların da arttığını ve ülkenin yaşanmaz hale getirildiğini, cumhuriyet değerlerinin yok sayıldığını, CHP’nin 27 yılda ülkeye kazandırdığı eserlerin de emperyalistlere peşkeş çekildiğini anlattı.
AKP’nin yolsuzluk ve rüşvet içinde iktidarını sürdürmek istediğini, 1 yıl önce ortaya çıkan yolsuzlukların örtbas edilerek tozlu raflara kaldırıldığını anlatan Atlas, bunların örtbas edilmesi kadar kendilerini üzen ikinci olayın bu hırsızlıklara adı karışan bürokratın ve bakan çocuğunun paralarının faiziyle geri ödenmesi kararı olduğunu bildirdi.
Bir yıl önce kumpasla ‘o paraların oraya cemaatin polisleri koydu’ diyenlerin 1 yıl sonra paraların kendilerine ait olduğunu beyan ederek yolsuzluk yaptıklarını itiraf ettiğini söyleyen Atlas, iktidar ve yandaşlarının yolsuzluk dışında akıl almaz şekilde özel şirketlerde dahil tüm kurumlarda kadrolaştığını, kendilerinden olmayanlara yaşam hakkı tanımadığını, 1923-1950 yılları arasındaki 27 yıllık süredeki Cumhuriyet kazanımlarını emperyalist güçlere peşkeş çektiğini bildirdi.
Bu iktidarın sürekli ‘CHP’nin bu ülkeye bir çivi çakmışlığı var mı?’ gibi bir söylemi bulunduğunu ama 27 yılda kazanımların yanında Osmanlı borçlarını ödeyerek İmam Hatipler, uçak fabrikası, hastaneler, okullar açtıklarını, ilk defa toprak sahibi olmayan köylüye toprak dağıtıldığını anlatan Atlas, “27 yılda kazanılanlar, kurtuluş savaşında verilen mücadeleyle bu topraklardan def edilen emperyalistlere, 13 yılda masa başında tüm kazanımlarımız peşkeş çekilmiştir. Ama umutsuz değiliz. Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın. Cumhuriyetin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarında geri almaya sizlerle birlikte ant içtik ve yemin ettik. Bunlar da yetmedi bu haramilere, insan onurumuz olan cumhuriyetle mücadele ediyor bu haramiler” diye konuştu.
Cumhuriyet kazanımları ile rövanş içinde olan iktidarın milli bayramları yok ettiğini, tam bağımsız Türkiye karşıtı çalışmalar yaptığını ama Cumhuriyetçilerin sonsuza kadar bu ülkeyi, Atatürk ilke ve inkılaplarını sonsuza kadar yaşatacağını belirten CHP İl Başkanı Atlas, “2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerinde halkın iktidarını kurduğumuzda, bize oy vermeyen, bize destek olmayan tüm yurttaşlarımızın da sorunlarını çözmeye, ant içiyor, yemin ediyoruz. 2012 yılında bu onurlu ve şerefli görevi bizlere sizler verdiniz. 2.5 yıldır hep birlikte görev yapıyoruz. 2.5 yıl önce size ne söz verdiysek o sözün arkasında olduk ve sözlerimizi yerine getirmek için çalıştık. Çorum’da basmadığımız toprak, sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmamaya çalıştık. Girdiğimiz her seçimde oyumuz arttı. Bu konuda bizlere destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Bu serüveni hep birlikte devam ettireceğiz. Ant içtiğimiz gibi halkın iktidarını kurana kadar, CHP’yi iktidar, devrimci Kemal’i başbakan yapana kadar, bu mücadelemiz devam edecek. Kimseden korkumuz yok, ne iktidarın kendisinden ne iktidarın kurumlarından, ne belediyenin baskısından çekinmiyoruz, korkmuyoruz. Çiğ yemedik ki karnımız ağrısın. Üzerimizde tüm kurumların baskıları var. Onların baskısı ile azmimiz daha da artıyor. Çünkü bizim inancımız, bizim yolumuz, Pir Sultan’ın yolu, Mevlana’nın yolu, bizim yolumuz Hacı Bektaş’ın yolu, bizim yolumuz Denizlerin, Mahirlerin, Yusufların, Ethem Sarısülük’ün, Ali İsmail Korkmaz’ın, Berkin Elvan’ın yolu, bizim yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Bizim yolumuz halkın ve cumhuriyetin yoludur” şeklinde konuştu.
(Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 02 Ekim 2020
İmsak 05:06
Güneş 06:30
Öğle 12:35
İkindi 15:52
Akşam 18:30
Yatsı 19:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@