Cenap Tozlu Çorum Mil-Eğitim Sen Başkanı oldu

Mil-Sen Konfederasyonuna bağlı olarak yeni kurulan Mil-Eğitim Sen’in Çorum İl Başkanlığına Cenap Tozlu getirildi.

Güncel 18.12.2019, 22:04
669
Cenap Tozlu Çorum Mil-Eğitim Sen Başkanı oldu

Yeni kurulan sendika ile ilgili bilgi veren Tozlu, Mil-Eğitim Sen’in açılımının; Manevi, İlkeli ve Liyakatlı Eğitimciler Sendikası olduğunu belirterek, yeniden hakkı ve adaleti haykırmak için yola çıkan, “Sendika için memur değil, memur için sendika” anlayışıyla hak ve hukuk mücadelesi vereceklerini, manevi, ilkeli ve liyakatli sendikacılık anlayışıyla kurulduğunu ifade etti.

Çorum Mil Eğitim Sen Başkanı Cenap Tozlu, günümüzde sendika çalışması yapanların yanlış uygulamaları nedeniyle sendikacılığa güvenin de oldukça azaldığı bir dönemde Mil- Sen Konfederasyonunun mazlum gönüllere umut olmak için çalışmalara başladığını ifade ederek kavga etmek için değil, her durum ve şartta haktan yana olmak için yola çıkan sendikanın, kısa bir süre zarfında büyük kitleler tarafından tercih edilmeye başlandığını söyledi.

Çorum Mil-Eğitim Sen Başkanı Cenap Tozlu, bu çalışmanın başarılı olabilmesi için maddi-manevi gayret göstereceklerini, bunun getirdiği samimiyetin Mil-Eğitim Sen’i büyük bir aile olma yolunda emin adımlarla büyüttüğünü ifade etti.

Mil-Eğitim Sen’in sadece kendi üyesinin hakkını savunmak yerine kamu çalışanlarından hangisi bir haksızlığa maruz kalırsa onun yanında olma erdemliliğini gösterenlerin sendikası olacağını anlatan Tozlu, sendikadaki görevlerin bir emanet olduğu bilinciyle çalışmalarını sürdürecek, bu işi daha iyi, daha güzel yapacaklara emaneti teslim etmek için yarışacaklarını dile getirdi.

Tozlu, “İşinin hakkını vermeyenleri rahatsız etmekten memnuniyet duyuyor ve yapacağımız güzel çalışmalarla rahatsız etmeye devam edeceğimizi taahhüt ediyoruz. Bu çalışmaları yaparken, arkadaşlarımızı tehdit, şantaj ve iftira ile korkutacaklarını sananlar, aslında kurdukları ‘korku imparatorluğunun’ çöküşünün farkında olmayışlarıdır. Her zaman hak, hâkim olacaktır. Mil-Eğitim Sen ailesi olarak bizler, kendimiz ve yakınlarımız aleyhine dahi olsa adaletten şaşmayacak, hakkın ve haklının yanında olma düsturumuzu sürdüreceğiz” dedi.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-3°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 26 Kasım 2020
İmsak 06:03
Güneş 07:32
Öğle 12:32
İkindi 15:01
Akşam 17:23
Yatsı 18:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@