“Çalıkuşu” bu akşam

Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahneye hazırlanan “Çalıkuşu” adlı 2 perdelik oyun bugün ve yarın Çorum’da sahnelenecek.

“Çalıkuşu” bu akşam

Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahneye hazırlanan “Çalıkuşu” adlı 2 perdelik oyun bugün ve yarın Çorum’da sahnelenecek.

16 Ocak 2014 Perşembe 23:16
“Çalıkuşu” bu akşam
Reşat Nuri Güntekin’in yazdığı, Necati Cumalı’nın oyunlaştırdığı ve Halil Akarsu’nun yönettiği oyun bugün saat 20.00’de, yarın ise 14.00 ve 20.00’de olmak üzere 3 kez Çorum’da tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.
Biletleri Devlet Tiyatro Salonu gişesinde 3 ve 5 TL karşılığında satışa sunulduğu oyunun konusu ise şu şekilde: “Bütün toplumsal, bireysel olumsuzluklara rağmen, onurundan taviz vermeden hayata tutunabilen Feride’nin gözünden, yaşadığı çevreyi anlayabiliyoruz. Feride’nin çıktığı yolculuk, yazarımızın yaşamıyla neredeyse birebir örtüşmektedir. Romandaki derinlik duygusu, yayımlandığı ilk günden bu yana romanı okuyan herkesin ilgisini çekmiş ve bugünlere gelmiştir.”
Ankara Devlet Tiyatrosu’ndan Sinem Şahin, Gülay Gür, Hülya Dizmen, Meltem Baytok, Evren Çağrı Turan, Zeynep Pırıl Kadıoğlu, Buket Türkyılmaz, Nur Yazar, Barış Çağlar, Nimet İrem Güler, Fuat Çiyiltepe, Özden Gököz, Necmi Çavdarlı, Selma Bayraktargil, Yasemin Karataş, Tuba Tazebaş, Bahadır Özyurt, Emre Ercil, Önder Atakanlı, Neriman Kılıç, Özgür Çiğdem Erarslan, Orhan Özyiğit, Turgay Kılıç, Oğuzhan Oğuz, Metin Bayram, Rabia Sevim Aybike İpekçi, Fatma Özlem İlayda İpekçi, Öykü Eylül Amaç, Sudem Alcan, Ali Eroğlu, Serkan Ilıcakaya ve Burhan Buluç’un rol aldığı oyunun orkestrasında ise Fikri Özdemir, Gülay Ülgentürk, Eylül Can Akdağ, Sercan Erdoğan, Ferda Cengiz, Mehmet San, Müge Tuna Çamlı, Sıla Çakar, Gökhan Över, Ersan Yürek ve Onur Boztaş görev yapıyor. (Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 16.01.2014 23:17