“Büyüme, istikrarla sağlanır”

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Çorum Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatci, Anayasa değişikliği ile bürokratik bir dizayn yapılacağını ve çift başlılığın sona ereceğini iddia ederek, “Anayasa Değişikliği Paketi’nin en önemli işlevi, hükümet sisteminde var olan çift başlılığı gidermek ve istikrarı sağlaması olacak. İstikrar, sağlanamazsa Yeniden Büyük Türkiye süreci istemediğimiz bir şekilde sonuçlanır. Bu değişiklik paketi, bürokratik bir dizayndır. Değişiklikte yer alan hükümler, bürokratik oligarşiyi bitirmeye yönelik bir adımdır.” dedi.

Güncel 26.01.2017, 19:11
340
“Büyüme, istikrarla sağlanır”

Referanduma sunulacak Anayasa Değişikliği Paketi’nin, rejim değişikliği olmadığını savunan Saatci, “Konuyu rejim tartışmaları kapsamına hapsetmek, süreci manipule etmek, değişikliğin özünü anlayamamaktır. Biz bu değişikliği, refah seviyesinin yükselmesi, çalışanların da bu yükselmeden payını alabilmesi yönünden olumlu buluyoruz. Türkiye’nin, küresel operasyonların hedefine oturtulma çabalarının farkındayız. 15 Temmuz öncesinde başlayan süreçte istediğini elde edemeyen yapılar, 15 Temmuz'da en hain şekilde geldi, millet müsaade etmedi, iradesini korudu, bağımsızlığını bir kez daha tüm dünyaya gösterdi.”

FETÖ’nün kamudan tasfiyesine ilişkin görülerini de aktaran Saatci, “Kamudaki ihraçlar ve açığa almalar hususunda azami dikkat gösterilmeli, haksızlıklar bir an önce giderilmelidir. Bir kişi FETÖ ile irtibatlıysa üyemiz değil babamızın oğlu olsa sahip çıkmayız. Ama bir kişi de masumsa, gerekiyorsa babamızın bile karşısına çıkarız. Düzenlemedeki en büyük eksiklik, kamu görevlilerinin siyasete katılma durumlarına ilişkin bir düzenlemenin olmamasıdır.” ifadelerini kullandı. (Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
28°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 10 Ağustos 2020
İmsak 04:01
Güneş 05:39
Öğle 12:51
İkindi 16:41
Akşam 19:52
Yatsı 21:24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@