“Bu kara günleri tarihe gömeceğiz”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof.Dr. Metin Feyzioğlu, “Yeminini hiçe sayan bir Cumhurbaşkanı, basına kapalı Danıştay!” şeklinde tepkisini dile getirirken, “Diktatöryel düzen heveslileri bilsinler ki, Türkiye Cumhuriyeti için mücadele eden on binlerce fedakar avukatı, hakimi, savcısı ve milyonlarca vatansever evladı vardır” ifadesini kullandı.

Güncel 11.05.2015, 23:00 11.05.2015, 23:01
639
“Bu kara günleri tarihe gömeceğiz”
Danıştay’ın kuruluş yıldönümü töreni programından konuşması çıkartılan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu, törene basın mensuplarının da alınmamasına tepki gösterdi.
Tarafsız bir cumhurbaşkanı için mücadele edeceklerini belirten Feyzioğlu, şunları söyledi:
“Danıştay'daki tören, bizden sonra basına da kapatıldı.
Diktatöryel düzen heveslileri bilsinler ki, Türkiye Cumhuriyeti için mücadele eden on binlerce fedakar avukatı, hakimi, savcısı ve milyonlarca vatansever evladı vardır.
Size şeref sözü veriyorum: Anayasadaki yeminine sadık, tarafsız bir cumhurbaşkanımız olana kadar durmadan, dinlenmeden, kimseden korkmadan mücadelemizi sürdüreceğiz.
Biz, bu senaryoyu yırtıp atacağız. Bu kara günleri tarihe gömeceğiz. Danıştay’ın ve Cumhuriyetin bütün taşıyıcı kurumlarının itibarını da iade edeceğiz.
Kefenimizi giydik geldik edebiyatı yaparak Türkiye Cumhuriyet'inin kökünü dinamitleyenlere notumuz:
İki borcumuz vardır: Birincisi Milletimize; Çalışmak, çalışmak, daha çok çalışmak. İkincisi Allah'a can borcumuz. Onu da günü gelir, verir gideriz.
Arkamızdan gelen milyonlar, bayrağı devralır, bu ülkeyi diktatörlük heveslilerine elbet bırakmayız.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 26 Ekim 2020
İmsak 05:31
Güneş 06:55
Öğle 12:29
İkindi 15:25
Akşam 17:53
Yatsı 19:13

Gelişmelerden Haberdar Olun

@