“Birlikte güçlenecekler”

Karadeniz Yeni Ufuklar Derneği ve Samsun Atakum Belediyesi’nin İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı’nın desteği ile yürütmekte olduğu “Birlikte Güçleniyoruz” isimli projesi kapsamında gerçekleştirilen bir dizi eğitim ve ziyaret faaliyetlerine Çorum’dan da katılım oldu.

Güncel 05.02.2019, 21:50
332
“Birlikte güçlenecekler”

25-27 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinliklerde Samsun, Çorum, Amasya ve Tokat’ı içinde bulunduran TR 83 Bölgesi’nde faal olan ve hak temelli çalışan 30 sivil toplum kuruluşu davet edilerek, kapasite güçlendirme eğitimleri verildi.

Çorum Çölyak Derneği Başkanı Hacer Kesici, kısa adı Kan-Der olan Çorum Kanser Hastaları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Emine Hülya Karabıyık, Çorum Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Ertuğrul Kazak ve Çorum Altınokta Körler Derneği’nden Fazıl Koçak ve Altan Kocaseçer, Çorum’dan projeye katılan dernek temsilcileri oldular.

Söz konusu eğitimlerde, örgütlenme ve organizasyon yönetimi, STK’lara yönelik ulusal ve uluslararası fon kaynakları ve proje hazırlama, gönüllü ve insan kaynakları yönetimi, etki izleme ve değerlendirme faaliyetleri, savunuculuk kampanyası için araçlar ve soysal medya kullanımı gibi konular ele alındı.

Samsun’da yürütülen faaliyetlerden sonra Pazartesi günü Ankara’ya gidilerek Sivil Toplumu Geliştirme Merkezi ziyaret edildi. Burada ise sivil toplum örgütlerinin temsilcilerine Avrupa Birliği Bakanlığı, Avrupa Birliği delegasyonu, Sivil Düşün ile birlikte sivil toplumun güçlenmesine yönelik kullanabilecek fon kaynakları ve diğer araçlar hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Çorum Çölyak Derneği Başkanı Hacer Kesici, “Bu güzel ve yararlı projeye Çorum Çölyak Derneği olarak katılım sağlamaktan çok mutlu olduk. Yapılan eğitimlerde çok faydalı bilgiler edindik. Karadeniz Yeni Ufuklar Derneği’ne bu başarılı projelerinden ve bizleri davet ettiklerinden dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@