02 Mart 2014 Pazar 20:19
BES “Ertuğrul Alper” ile yola devam
İkinci Bahar Restoran’da düzenlenen genel kurulda tek liste halinde yapılan seçimde Ertuğrul Alper tekrar BES Çorum Şube Başkanlığı’na seçildi.

BES Genel Başkanı Ahmet Keskin, KESK’e bağlı Tüm Bel Sen Şube Başkanı Nevzat Veldet, SES Şube Başkanı Merter Kocatüfek, Tarım Orkam Sen İl Temsilcisi Ali Türksal, CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, HDP İl Başkanı Abdulkadir Yıldız, Merkez İlçe Başkanı Ümit Küçükbayatlı, HDP Belediye Başkan Adayı Erdoğan Bolat, EMEP Merkez İlçe Başkanı Cafer Gökmen, ADD Şube Başkanı Uğur Demirer ve çok sayıda kamu çalışanının katıldığı genel kurul, saygı duruşunda bulunulmasının ardından başladı.

Divan Başkanlığı’na Tarım Orkam Sen İl Temsilcisi Ali Türksal’ın, üyeliklere ise Hüseyin Dikmen ve Ali Kara’nın getirildiği genel kurulda bir açılış konuşması yapan BES Şube Başkanı Ertuğrul Alper, AKP’nin yeni rejiminde özgürlük ve demokrasinin bulunmadığını belirterek, Gezi Direnişi’nden aldıkları destekle mücadeleye devam edeceklerini dile getirdi. Genel kurulda HDP Belediye Başkan Aday Erdoğan Bolat ve SES Şube Başkanı Merter Kocatüfek de söz alarak birer konuşma yaptılar.

Tek listenin çıktığı genel kurulda Ertuğrul Alper tekrar Şube Başkanlığı’na seçilirken, yönetim kurulu ise Beyhan Gülcihan, Aydın Genç, Deniz Güner, Emrah Azapçı, Murat Akpınar ve Mustafa Yüzgeç’ten oluştu. Üst kurul delegeliğine ise Beyhan Gülcihan, Ertuğrul Alper, Mustafa Yüzgeç ve Uğur Ovacık seçildi.
(Taner ŞİMŞEK)
Son Güncelleme: 02.03.2014 21:29