“Belediye ile parti teşkilatı uyumlu”

Belediye Başkanı Zeki Gül, AK Parti İl Teşkilatı’nı ziyaret ederek, 6. Olağan İl Kongresi’nde yeniden güven tazeleyen İl Başkanı Mehmet Karadağ’ı tebrik etti.

“Belediye ile parti teşkilatı uyumlu”

Belediye Başkanı Zeki Gül, AK Parti İl Teşkilatı’nı ziyaret ederek, 6. Olağan İl Kongresi’nde yeniden güven tazeleyen İl Başkanı Mehmet Karadağ’ı tebrik etti.

14 Mart 2018 Çarşamba 22:00
“Belediye ile parti teşkilatı uyumlu”

Gül ayrıca, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir ve Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Fatih Temur’u da ziyaret ederek, tüm teşkilat başkanlarına ziyaretlerinde başarılar diledi.

Belediye Meclisi üyelerinin de eşlik ettiği ziyaretlerde Gül, Çorum Belediyesi’nin AK Parti Teşkilatı ile uyumlu bir şekilde çalıştığını söyledi.

Gül, ilk olarak Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar’ı ziyaret etti. 2019 yılında zor bir seçim sürecinin yaşanacağını ve bu süreçte Merkez İlçe Teşkilatı’na büyük görevler düştüğünü belirten Belediye Başkanı Zeki Gül, seçimlerden başarılı çıkmak için kendilerinin de çaba göstereceklerini dile getirdi.

“ZEKİ GÜL İLE BİRLİKTE TEŞKİLAT DA RAHATLADI”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ise Zeki Gül’ün Belediye Başkanı olmasıyla birlikte teşkilatların da rahatladığını söyledi. Çorum Belediye ile birlikte el ele vererek her zaman çalışmaya hazır olduklarını dile getiren Akar, Belediye ile sürekli istişare halinde olduklarını bildirdi.

GENÇLİK VE KADIN KOLLARI’NA ZİYARET

Belediye Başkanı Gül ve Meclis üyeleri, daha sonra Gençlik Kolları ve Kadın Kolları’nı ziyaret etti. Gençlik Kolları Başkanı Fatih Temur’u kutlayan Gül, AK Parti’nin gençlere her zaman güvendiğini belirterek, seçme ve seçilme hakkının 18’e düşürülmesinin cesur bir girişim olduğunu söyledi.

Daha sonra Kadın Kolları’na geçerek Başkan Meryem Demir ve ekibini tebrik eden Gül, teşkilat çalışmasında kadınların büyük özveri üstlendiğini dile getirdi.

“UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Gül’ün AK Parti’deki son durağı İl Başkanı Mehmet Karadağ’ın makamı oldu. Gül ve beraberindeki heyeti, yürütme kurulu üyeleriyle birlikte karşılayan Karadağ, teşkilat olarak Çorum Belediyesi ile uyum içerisinde çalıştıklarını vurguladı.

Türkiye’nin zorlu bir süreçten geçtiğini kaydeden Karadağ, “Bu süreçte Ankara’nın işini rahatlatmak adına Çorum’da uyumlu bir çalışma örneği sergiliyoruz” dedi.

Ziyaret, Gül’ün Karadağ’a bir tablo hediye etmesiyle sona erdi.

(Taner ŞİMŞEK)