“Bayram ikramiyesi bütün kamu emekçilerine ödenmeli”

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatci, bayram ikramiyesinin sadece emeklilere değil bütün emekçilere ödenmesi gerektiğini söyledi.

Güncel 04.05.2018, 01:18
496
“Bayram ikramiyesi bütün kamu emekçilerine ödenmeli”

Ahmet Saatci, Hükümet tarafından açıklanan bayram ikramiyesiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nın hemen öncesinde gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklanan ve milletimizin önemli bir kesimini mutlu edecek, rahatlatacak olan paket, hızla büyüyen-hakça bölüşen Türkiye hedefi noktasında kayda değer bir içeriğe sahiptir.” dedi.

Dini bayramlarda emeklilere ikramiye verilmesi kararını desteklediklerini belirten Saatci konuya ilişkin açıklamasında şu görüşleri dile getirdi:

“Paket içerisinde özellikle emekli olmayı, emekli olarak yaşamayı kabus olmaktan çıkarmaya katkı sağlayacak ‘dini bayramlarda emeklilere ikramiye verilmesi’ kararını Memur-Sen olarak oldukça değerli buluyoruz. Diğer taraftan, emeklilere dini bayram ikramiyesi ödenmesinin ilk uygulamasının önümüzdeki Haziran ayında idrak edeceğimiz Ramazan bayramı öncesinde gerçekleştirileceği yönündeki açıklamaları da, her platformda dile getirdiğimiz paylaşımda hızlı ve adaletli olunması çağrımızın ürettiği bir sonuç olarak değerlendiriyoruz. Memur-Sen’in, toplu görüşme dönemlerinde talepleri, toplu sözleşmelerde teklifleri içerisinde yer verdiği ve masaya taşıdığı bir konunun hayata geçirilecek olması yönüyle mutlu olmakla birlikte bayram ikramiyesi ödenecekler arasında kamu görevlilerinin bulunmaması hem hayrete düşürmüş hem de üzmüştür. Biz, Bakanlar Kurulu tarafından karara bağlanan ve Sayın Başbakan tarafından açıklanan paketin kapsamını genişletmenin ve mutlu edeceği kitleyi büyütmenin hem mümkün hem de gerekli olduğunu düşünüyoruz. Aralarında emekli kamu görevlilerinin de yer aldığı emekli vatandaşlarımıza Ramazan ve Kurban Bayram’ında 1000 TL bayram ikramiyesi verilmesi bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Fakat bizim mutluluğumuzu hem de bayram ikramiyesinden yararlanacakların sayısını artırmak için, doğru karar-eksik kapsam yanlışlığının giderilmesi gerekiyor. Yapılması gereken ise çok net; dini bayramlarda ödenecek 1000 TL’lik ikramiyeden kamu görevlilerinin de faydalandırılmasıdır.”

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-2°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 26 Kasım 2020
İmsak 06:02
Güneş 07:31
Öğle 12:32
İkindi 15:01
Akşam 17:23
Yatsı 18:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@