“Basit hesaplar peşinde değiliz”

31 Mart seçimleri öncesi seçim çalışmaları kapsamında Çorum’a gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın, partililer ve gazetecilerle bir araya geldi.

Güncel 03.03.2019, 18:57
367
“Basit hesaplar peşinde değiliz”

MHP’nin üzerinde hesapları olanların bir türlü anlamaya çalışıp da anlayamadığı, çözemediği bir siyasi yapılanma olduğunu dile getiren Aydın, “Çünkü MHP basit hesaplar peşinde değil, kalıcı ülkenin bekasını ilgilendiren varlığını ebed müddet için azmü cezm etmiş bir siyasi harekettir. Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde hesapları olanların çok düşünüp çok fazla kafa yormaları gerekir. Milliyetçi Hareket Partisi gerçekten Türk milleti var olduğu sürece Türk milleti son kalesi olarak saydığı bu Anadolu coğrafyasında var olduğu sürece bu milletin siyasi teminatının adıdır” diye konuştu.

Cumhur ittifakının temelinde önce milletin bekası birliği ve dirliğinin olduğunu dile getiren Aydın, “Şimdi bir Cumhur ittifakı içerisinde birlik beraberlik içerisinde zillete fırsat vermeden dört benzemezin bir araya gelerek çok net bir şekilde ifade ettikleri gibi Türkiye’yi yeniden terör sarmalına bulaştırmada, kaosa sürüklemeden ister ekonomik olsun, ister sosyal açıdan olsun, ister güvenlik olsun Türkiye'yi tekrar birilerinin oyuncağı haline getirmeden yola devam eden bir genç Cumhuriyetimizin bir ikamesidir. Bizim yegane hedefimiz budur. Cumhur ittifakının temelinde bu vardır. Önce milletin bekası birliği ve dirliğidir. Buna zarar verecek hiçbir hamle geçerli olamaz kabul de görmez bu vesileyle bu seçimi de her iki Lider de Cumhur ittifakının devamı konusunda büyük bir karar aldılar. Hatta Sayın Cumhurbaşkanımız da veciz bir şekilde “bu ittifakın pazara kadar değil mezara kadar olmasını arzu ediyoruz” sözleri ile AK Parti adına tavrını net bir şekilde ortaya koymuştur” ifadelerini kullandı.

(İHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@