Basın kartları değişiyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı basın kartlarında değişiklik yapılacağını duyurdu.

Basın kartları değişiyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı basın kartlarında değişiklik yapılacağını duyurdu.

21 Ocak 2019 Pazartesi 00:31
Basın kartları değişiyor

Cumhurbaşkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada mevcut basın kartı sahiplerinin 17 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı internet sitesi üzerinden basın kartı yenileme başvurusu alınacağı belirtildi.

Başbakanlık kurumunun feshedilmesi sonrasında Başbakanlık’a bağlı olan Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün görev ve yetkileri de Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığına devredilmişti. KHK ile yapılan değişiklik sonrası basın kartı alma şartları zorlaştırılmış, kartların iptali ise görece daha kolay bir hale gelmişti.

Yayımlanan açıklama şöyle: “14 Aralık 2018 tarihli ve 30625 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Basın Kartı Yönetmeliği’nin 36’ncı maddesi çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından genel kart değişimi yapılacaktır. Mevcut basın kartı sahiplerinden 17 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı internet sitesi üzerinden basın kartı yenileme başvuruları alınacaktır. Basın kartı yenileme başvuruları kartyenileme.iletisim.gov.tr adresinden gerçekleştirilecektir.?”

(Haber Merkezi)