Baltalı müdür hakkında idari soruşturma açıldı

İl Genel Meclisi Aralık ayı toplantıları başladı. İl Genel Meclisi Başkanı Osman Günay başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündem dışı söz alan CHP Grup Başkan Vekili Yıldız Bek, Sungurlu Özel İdare Müdürü Erol Erkoç hakkında sosyal medyada yaptığı açıklamalar nedeniyle idari soruşturma açılmasını istedi.

Güncel 02.12.2019, 19:36
887
Baltalı müdür hakkında idari soruşturma açıldı

Konuşmasına 657 nolu Devlet Memurları Kanunu’nun 7. Maddesi olan “Devlet memurları siyasi partiye üye olamazlar, herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararını veya zararını hedef tutan bir davranışta bulunamazlar; görevlerini yerine getirirlerken dil, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep gibi ayırım yapamazlar; hiçbir şekilde siyasi ve ideolojik amaçlı beyanda ve eylemde bulunamazlar ve bu eylemlere katılamazlar” bölümünü hatırlatan Yıldız Bek, Sungurlu Özel İdare Müdürü’nün devlet memuru olduğunu unutarak paylaşımlar yaptığını ve insanları kin ve nefrete sürüklediğini dile getirdi. Bek, Erol Erkoç hakkında en kısa sürede adli ve idari soruşturma açılmasını istediklerini ifade etti.

İl Genel Meclisi Başkanı Osman Günay ise Sungurlu Özel İdare Müdürü’nün açıklamalarını medyadan öğrendiğini ifade ederek, Vali Mustafa Çiftçi’nin Sungurlu Kaymakamına talimat verdiğini idari soruşturma açılmasını istediğini ifade etti.

Ak Parti İl Genel Meclisi Grup Başkan vekili Mehmet Bektaş da yaptığı açıklamada Sungurlu Özel İdare Müdürü’nün açıklamalarını kendilerinin de doğru bulmadıklarını ifade ederek şahıs hakkında Valilik ve Savcılık tarafından soruşturma başlatıldığını söyledi. (Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 26 Kasım 2020
İmsak 06:03
Güneş 07:32
Öğle 12:32
İkindi 15:01
Akşam 17:23
Yatsı 18:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@