Bahçeşehir Koleji’nde yabancı dil çalışmaları

Bahçeşehir Koleji’nin temel ilkelerinden biri olan “Dünya Vatandaşlığı” kapsamında öğrencilerin anadili Türkçe’nin dışında dünyada geçerliği olan yabancı dillerini geliştirme çalışmaları son hızla devam ediyor.

Güncel 13.12.2019, 21:15
545
Bahçeşehir Koleji’nde yabancı dil çalışmaları

Bahçeşehir Koleji Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan program çerçevesinde Çorum Bahçeşehir Koleji Yabancı Dil Zümresi’nde farklı etkinlik ve yöntemlerle hem yaban dil bilmenin önemini, hem de yabancı dil öğrenmenin zor olmadığını öğrencilere benimsetmeye çalışılıyor.

Çorum Bahçeşehir Koleji Yabancı Dil Zümre Başkanı M. Canset Dalamanlı, Çorum Bahçeşehir Koleji’nde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Dalamanlı, Çorum Bahçeşehir Koleji yabancı dil zümresi olarak öğrencilerin yabancı dil gelişimlerini önemsediklerini ve farklı çalışmalar yaparak öğrencilerin dil becerilerini geliştirmelerini desteklediklerini belirtti.

Yine çalışmalar hakkında bilgi veren Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Hüseyin Hastaoğlu, lise öğrencilerinin İngilizce dil gelişimini ayrıntılı şekilde görmelerini sağlayan ve uluslararası geçerliliği olan TOEFL akademik sınavına hazırlıkların yapıldığını, bu akademik sınavlar için öğrenciler ile ders dışı zamanlarda planlanan etütlerle çalışmalar yapıldığını söyledi.

Öğrencilerin yabancı dile olan ilgiyi artırmak amacıyla 20 Aralık 2019 Cuma günü müzik grubu tarafından Almanca şarkılarla konser verileceğini, ardından da öğrencilerin katılımıyla yabancı dil çalıştayı yapılacağını bildirdi.

Bu süreç içinde başarılı çalışmalar yağan öğrencilere de Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Hüseyin Hastaoğlu tarafında başarı belgeleri verildi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 30 Kasım 2020
İmsak 06:06
Güneş 07:36
Öğle 12:34
İkindi 15:00
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@