Av. Kasım Aksoy, “Sinema Güzeli Yarışması” jürisinde

Çorumlu avukat AK Parti İl Disiplin Kurulu Başkanı Kasım Aksoy, 2. Sinema Güzeli Yarışması’nın jüri üyeleri arasında yer aldı. Kasım Aksoy, ünlü yapımcılar ve oyuncularla birlikte jüride görev yapacak.

Av. Kasım Aksoy, “Sinema Güzeli Yarışması” jürisinde

Çorumlu avukat AK Parti İl Disiplin Kurulu Başkanı Kasım Aksoy, 2. Sinema Güzeli Yarışması’nın jüri üyeleri arasında yer aldı. Kasım Aksoy, ünlü yapımcılar ve oyuncularla birlikte jüride görev yapacak.

06 Mart 2018 Salı 22:34
Av. Kasım Aksoy, “Sinema Güzeli Yarışması” jürisinde

Türkiye genelinde düzenlenen sosyal sorumluluk projelerine verdiği desteklerle adından sıkça söz ettiren Av. Kasım Aksoy, Türk Kızılay’ı ve Engelsiz Yaşam Vakfı işbirliğiyle Türkiye Harp Malulu Gaziler, Şehit ve Dul Yetimleri Derneği yararına yapılacak olan 2. Sinema Güzeli Yarışması’nın da jüri üyeleri arasında yer aldı. Av. Kasım Aksoy’a Avukat-Hukukçu temsilciliği noktasında jüri üyeliği görevi verildi. Sinema, TV, Spor ve Sahne sektörünün ünlü yapımcıları ve oyuncuları ile birlikte jüri üyesi olarak yarışmada yer alacak olan Kasım Aksoy, Çorum’un ismini güzel bir projeyle daha duyurmuş olacak.

Ünlü isimlerin jüri olarak bir araya geldiği 2. Sinema Güzeli yarışması şehit aileleri yarına yapılacak. Geçtiğimiz Cumartesi günü yarışmanın öncesinde jüri koltuğuna oturacak ünlü isimler Wow İstanbul Hotel & Convention Center Choppers Point’te düzenlenen basın toplantısında bir araya geldiler ve yetenekli gençler seçmek üzere yarışmanın startını verdiler. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan yarışma Türk Kızılayı ve Engelsiz Yaşam Vakfı işbirliğiyle yapılacak. Yarışma, Zeytin Dalı Harekatı için Türkiye Harp Malulu Gaziler, Şehit ve Dul Yetimleri Derneği yararına gerçekleştiriliyor.

BİR ÇOK ÜNLÜ İSİM DE JÜRİDE

Av. Kasım Aksoy’unda yer alacağı genç yetenekleri seçecek olan jüri üyeleri arasında; Şükrü Avşar (Avşar Film), Mehmet Yiğit Alp (NTC Medya), Süleyman Orakçıoğlu (D’S Damat), Devlet Devrim (Film-San Vakfı Bşk.Yrd.), Müjdat Gezen, Aydan Şener, Salih Güney, Wilma Elles, Tamer Karadağlı, Sema Şimşek, Coşkun Sabah, Hamdi Alkan, Selen Görgüzel, Erman Toroğlu, Şoray Uzun, Kendi, Zafer Gündoğdu (Fotografçı ), Modacı Burcu Aynur ve Muammer Kapucuoğlu (Klass Magazin Dergisi) gibi önemli isimler yer alıyor.

YARIŞMAYA BÜYÜK İLGİ

Sunuculuklarını Ayça Kuru ve Volkan Severcan, kırmızı halı röportajları ise Nuri Alço’nun yapacağı “2. Sinema Güzeli Yarışması”na şimdiye kadar 5 yüzün üzerinde başvuru yapıldığı belirtildi. Daha önce Azerbaycan elemesi de yapılan yarışmaya yurt dışından da büyük ilgi olduğu kaydedildi. Başvurular sonucu ön jüri tarafından canlı eleme yapılarak seçilecek olan 14 kız – 14 erkek finale gidecek. Kamp süresi içinde yarışmacılar uzman psikolog Esra Özkeseci’den destek alırken finalistlerin fotoğrafları da fotoğrafçı Zafer Gündoğdu tarafından çekilecek.

Basın toplantısı öncesinde jüri üyeleri ve yarışma komitesi üyeleri şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve istiklal marşını okudular. Geçtiğimiz yıl yarışmanın sunuculuğunu yapan ve bir otelde acımasızca sırtından vurularak öldürülen sunucu Vatan Şaşmaz’da alkışlarla anıldı. Finali 4 Nisan’da yapılacak yarışmanın gala gecesinde ayrıca her yıl tekrarlanacak “Yaşayan Değerlere Saygı” bölümünde Müjdat Gezen, Bahar Öztan, ve Hababam Sınıfı Oyuncuları’na Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülü de verilecek.

(Volkan SINAYUÇ)