Aşgın’a ilk ziyaret İnsani Değerler Platformu’ndan

31 Mart seçimlerinde Çorum’un yeni belediye başkanı seçilen ve Cuma günü düzenlenen törenle mazbatasını alarak resmen göreve başlayan Dr. Halil İbrahim Aşgın’a ilk ziyaret İnsani Değerler Platformu’ndan geldi.

Güncel 07.04.2019, 22:30
561
Aşgın’a ilk ziyaret İnsani Değerler Platformu’ndan

Seçimler öncesinde Çorum Belediye Başkanı olarak Dr. Halil İbrahim Aşgın’a destek vereceklerini açıklayan İnsani Değerler Platformu, Başkan Aşgın’ı makamında ziyaret etti. Çok sayıda STK’nın üyesi olduğu Çorum İnsani Değerler Platformu (İDP) sözcüsü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zekeriya Işık ve beraberinde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte Belediye Başkanı Dr.Halil İbrahim Aşgın’ı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun temennisinde bulundu. Seçimleri yakından takip ettiklerini belirten Çorum İnsani Değerler Platformu (İDP) sözcüsü Doç. Dr. Zekeriya Işık “Uzun süre bu şehrin dertleriyle dertlenmiş bir kardeşimizin aday olmasının ardından yürüttüğü seçim çalışmalarını çok yakından takip ettik. Çalışmalarınız şehre yeni bir vizyon kayacaktır. Biz bundan önceki dönemlerde olduğu gibi bundan sonra da İnsani Değerler Platformumuzu oluşturan sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte her zaman şehrimizin bir adım daha öteye gitmesi, bütün vatandaşlarımızın refah düzeyinin artması için bilgimiz. Görgümüz, örgütlülüğümüzle her zaman yanınızdayız. Seçim sonuçlarına göre civar illere nazaran iyi bir sınav verdi ve ferasetini gösterdi. Oy farkını ben manidar buluyorum. Bu oy farkında sizin 4-5 aylık süre içerisinde tüm sokaklarına girerek yaptığınız çalışmanın etkisi olduğunu düşünüyorum. Biz şehrin önemli bir paydaşı olarak süreç içerisinde üzerimize düşenleri yerine getireceğiz” dedi.

“HATA YAPARSAM MUTLAKA UYARIN”

İlk ziyaretin İnsani Değerler Platformundan olmasından mutluluk duyduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, sivil toplum kuruluş temsilcilerine tek tek teşekkür etti. Seçim çalışmaları süresince İnsani Değerler Platformu üyelerinin desteğini her zaman yanında hissettiğini belirten Başkan Aşgın kendilerinin hata yapması halinde platform üyelerinin mutlaka uyarmasını istedi.

Aşgın “İnsani Değerler Platformu içerisinde yer alan kardeşlerimiz bizlerin uzun süre beraber yol yürüdüğümüz kardeşlerimiz. Dünyanın neresinden bir problem nesrinde bir sıkıntı varsa oraya merhem olmak adına gece gündüz demeden hasbi olarak beraber yol yürüdüğümüz ve oraya merhem olmaya çalışan kardeşlerimiz. Sizin gibi dava arkadaşlarını bizlere yoldaş ettiği için elhamdülillah diyorum. İnşallah başı, ortası, sonu hayırla biten bir yola çıktık. Besmele ile başladığımız bu yolun sonunda da elhamdülillah diyerek bir dua ve rıza kapısı olarak girdiğimiz siyaseti iyi değerlendirerek, çok dua alarak bitirmek nasip olsun. Daha aday adayıyken “şehri birlikte yönetelim” diye bir slogan geliştirmiştik bizim amacımız bu şehri bütün dinamikleriyle birlikte yönetmek. Yeni dönemde Kent Konseyine çok daha büyük önem vereceğiz. Vaatlerimiz arasında da yer aldığı gibi bunu belediye bünyesinden çıkararak sivil toplum kuruluşlarının emrine vereceğiz” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Kasım 2020
İmsak 06:04
Güneş 07:33
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@