“Arif Ersoy” teşekkürü

Çorum İnsani Değerler Platformu (İDP), yeni açılan yola Prof. Dr. Arif Ersoy’un isminin verilmesini memnuniyetle karşıladıklarını açıkladı.

Güncel 30.09.2020, 20:10
778
“Arif Ersoy” teşekkürü

İDP tarafından yapılan açıklamada,“Prof. Dr. Arif Ersoy’un hayatı İmar ve irfana adanmış bir ömürdür. Çorum’a uzun yıllar belediye başkanı olarak hizmet veren ve yakın zamanda hayatını kaybeden ilim adamı, dava insanı Prof. Dr. Arif Ersoy’un adının yeni açılan caddeye verilmesi teklifi Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısında görüşülerek, oy birliği ile kabul edilmesi bizleri son derece memnun etmiştir” denildi.

Ersoy’un bilim adamı olarak insanlığa kattığı değerlerin yanı sıra Belediye Başkanı olarak da Çorum’a önemli hizmetler kazandırdığını belirtilen İDP açıklamasında Arif Ersoy’un isminin gelecek nesillere aktarılmasının önemine vurgu yapıldı. İmkansızlıklar içerisinde belediyecilik açısından pek çok başarıya imza atan Arif Ersoy’un Çorum açısından birlikteliğin temellerini atan isim olarak da isminin minnet ve şükranla yâd edileceğinin altının çizildiği açıklamada “Değerli hocamızın Çorum’a bıraktığı en önemli miraslardan bir tanesi de Çorum’a kazandırdığı birliktelik ruhudur.” diye ifade edildi.

İnsani Değerler Platformu’nun açıklamasında konu ile ilgili şu ifadelere yer verildi;

“PROF. DR. ERSOY DAVA ADAMIYDI”

Ersoy kendisini davasına adamış bir devlet adamıdır. Bilim adamı, siyaset ve devlet adamı Prof. Dr. Arif Ersoy Hocamız İslam’a ve insanlığa büyük hizmetler yapmıştır. Merhum Necmettin Erbakan’ın sağkolu ve çalışma arkadaşlarından birisi ve adil düzenin mimarları arasında bulunan bir şahsiyetti. dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile göz dolduran birisiydi.

“İSMİNİN GELECEĞE TAŞINMASI ÖNEMLİ”

Böyle bir dava adamının örnekliği ve isminin gelecek nesillere aktarılması için alınan bu karar son derece yerindedir. Uzun vadede şehrin kültürel dokusuna yakışacak bir kültür merkezinde de Arif ERSOY ismini görmekten mutlu olacağımızı ifade eder, Gösterdikleri vefa ve hassasiyetten dolayı Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın başta olmak üzere kabul oyu veren tüm meclis üyelerine teşekkür ederiz.

“İMKANSIZLIKLARA RAĞMEN ÇORUM’A ÇOK ŞEY KAZANDIRDI”

Belediye Başkanlığı döneminde Çorum’a kazandırdığı değerler nedeniyle isminin yaşatılmasını hak etmiştir. İmkansızlığa rağmen imar ve altyapı sıkıntılarını üzerine gitmiş, şehirde bir çok değişiklikler yapmıştır. Şehrin en büyük sıkıntılarından olan su meselesini maddi sıkıntılara rağmen çözmüştür. Halk günlerinde halk ile aracısız birebir görüşerek bir ilke imza atmıştır. Çorum’a mahalle çeşmeleri, cenaze yıkama ve ağaç sökme araçları gibi ekipmanlar kazandırmıştır ve farklı bir vizyonla belediye başkanlığı yapmıştır.

EN ÖNEMLİ MİRASI

Değerli hocamızın başkan adayı olarak Çorum’da siyaset sahnesine inmesiyle birlikte, Çorum’un birlikteliğine değerli kazanımlar katmıştır. Her daim minnet ve dua ile yâd edeceğimiz değerli başkanımız ismi gönlümüzde ebediyyen yaşarken, kıymetli hocamızın isminin şehrin hafızasında da yaşatılıyor olmasının mutluluğunu yaşıyoruz.”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
açık
banner303
Namaz Vakti 25 Ekim 2020
İmsak 05:31
Güneş 06:55
Öğle 12:29
İkindi 15:25
Akşam 17:53
Yatsı 19:13

Gelişmelerden Haberdar Olun

@