Antibiyotik direncinin önemi anlatıldı

Dünya Antibiyotik Farkındalık Haftası kapsamında akılcı antibiyotik kullanımının önemine dikkat çekmek ve farkındalığını arttırmak amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü ve Hitit Üniversitesi Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi işbirliği ile Şehit Fikret Metin Öztürk Konferans Salonunda “Antibiyotik Farkındalık Konferansı” düzenlendi.

Güncel 05.12.2019, 21:30
563
Antibiyotik direncinin önemi anlatıldı

Programa; Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nurcan Baykam, Çorum İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ömer Sobacı, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Barış, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli, hastane yönetimi, öğretim üyeleri, aile hekimleri, hasta yakınları ve Tıp Fakültesi öğrencileri katıldı.

Konferansın açış konuşmasını yapan Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nurcan Baykam, antibiyotik direncine neden olan faktörler ve direncinin önemine dikkat çekti.

Açış konuşmasının ardından, Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji AD Öğretim Üyesi Prof. Aysel Kocagül Çelikbaş, “Antibiyotik Farkındalığı Neden Önemli?”, Mimar Sinan Aile Sağlığı Merkezi Aile Hekimi Dr. Mustafa Azak ise “ Son 10 Yılda Ülkemizde Antibiyotik Kullanımı, Neler Değişti ?” başlıklı sunumları ile ülkede antibiyotik kullanımı ile ilgili son durumu değerlendirip çözüm önerileri sundu.

Konferansın ardından “Antibiyotik Farkındalığı-Akılcı Antibiyotik Kullanımı” ile ilgili olarak düzenlenen slogan yarışmasının sonuçları açıklandı. Ödül kazanan ilk üç sloganın sahiplerine ödülleri İl sağlık müdürü Op. Dr. Ömer Sobacı, Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi AD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Settar Bostanoğlu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Barış, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli, Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aysel Kocagül Çelikbaş tarafından verildi.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-3°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 24 Kasım 2020
İmsak 06:01
Güneş 07:30
Öğle 12:32
İkindi 15:01
Akşam 17:24
Yatsı 18:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@