“Anne ailenin temelidir”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Mehmet Tahtasız, anneliğin dünyadaki en kutsal değer, yaşamdaki en büyük yardımcılarımız, karşılıksız ve sonsuz sevginin kaynağı olduğunu söyledi.

Güncel 11.05.2020, 22:41 12.05.2020, 02:22
181
“Anne ailenin temelidir”

Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Mehmet Tahtasız, başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin gününü kutladı. Anne sevgisinin insan yaşamının her evresinde var olan en anlamlı duygulardan biri olduğunu belirten Tahtasız; “Onlar karşılıksız sevgileri, şefkatleri ve sonsuz özverileri ile başımızın tacıdırlar. Bizi biz yapan değerleri barındıran annelerimiz, varlıklarıyla bizleri onurlandırmakta, geleceğimizi ellerinde şekillendirmektedirler” dedi.

Annelerin karşılıksız emek ve şefkatin kaynağı olduğunu, bizi millet yapan değerlerin hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok payı olan aile ve toplum hayatının temel direği olduklarını belirten Tahtasız, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “ Anneler, varoluş kaynağımızın, sınırsız sevmenin, karşılıksız korumanın canlı anıtları, her birimizin ilk öğretmenidir. Kadınlarımız, annelik sorumluluğunun yanı sıra, ülkemizin en zorlu dönemlerinde mücadeleci, azimli, fedakâr ve güçlü duruşları ile engelleri her zaman aşmaya çalışmış ve başarmışlardır.

Bugün de annelerimizin, kadınlarımızın taşıdıkları görev ve sorumluluklar en az Kurtuluş Savaşı yıllarındaki ölçüde önem arz etmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar ve üzerinde dolaştırılan karanlık bulutlara karşı durmaksızın mücadele edeceğiz. Cumhuriyet`in temellerini atan, yürekli Türk kadınları, Anneler Günü’nde saygının, asaletin ve özverinin simgesi durumundadır. Bugün, annelik duygularının ayrıcalığının hatırlandığı gündür. Gerektiğinde yavrularının, gerektiğinde evinin direği, eşinin aynası olan kadınlarımızın her gününün annelik hissiyatı içinde geçmesini temenni ederiz.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün attığı temeller doğrultusunda; artık her alanda sesini duyuran, adını altın harflerle yazdıran Türk kadınları her zaman gururumuzdur. Başta şehit anneleri olmak üzere, saçlarında, ellerinde, yüzünde mis gibi “anne” kokan, şefkatli yürekleriyle gözlerimizin içine bakan, bizden 9 ay değil, 9 asır bile geçse vazgeçmeyecek olan tüm annelerimizin “Anneler Günü Kutlu Olsun”...!”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 17 Ocak 2021
İmsak 06:25
Güneş 07:54
Öğle 12:55
İkindi 15:24
Akşam 17:47
Yatsı 19:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@