Anadolu Üniversitesi’ne gidecek adaylarına müjde!

Bir lisans ya da önlisans programından mezun olanların veya okuyan öğrencilerin tercih ettiği “ikinci üniversite” kayıtları 21 Eylül’de sona erecek. İkinci Üniversite kapsamında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nin birinci sınıfına kayıt yaptırılabilecek.

Anadolu Üniversitesi’ne gidecek adaylarına müjde!

Bir lisans ya da önlisans programından mezun olanların veya okuyan öğrencilerin tercih ettiği “ikinci üniversite” kayıtları 21 Eylül’de sona erecek. İkinci Üniversite kapsamında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nin birinci sınıfına kayıt yaptırılabilecek.

19 Eylül 2016 Pazartesi 00:17
Anadolu Üniversitesi’ne gidecek adaylarına müjde!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi sınavsız ikinci üniversite kayıtlarının uzatıldığı bildirildi.
Yetkililer, normalde 9 Eylül Cuma günü sona eren kayıtların 21 Eylül’e kadar uzatıldığını belirtti. Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir lisans ya da önlisans programından mezun olanların veya okuyan öğrencilerin tercih ettiği ikinci üniversite fırsatıyla alakalı açıklamalarda bulunan yetkililer, bu fırsattan yararlanmak isteyen öğrenci adaylarına kayıt için son günü beklememeleri uyarısını yineledi.
Adayların, “http://aof.anadolu.edu.tr” adresinden Türkiye Programları bağlantısı “İkinci Üniversite” linkine tıklayarak internet başvurularını gerçekleştirecekleri, daha sonra kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak, banka ödemesini yaptıktan sonra AÖF bürolarından kayıt işlemlerini tamamlayacakları da bildirildi.
Öte yandan, yoğun talep nedeniyle kayıt tarihinin uzatıldığı da ifade edilirken, ikinci üniversite hakkında detaylı bilgi için “http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr” web sitesinin ziyaret edilebileceği belirtildi.
“Kariyeriniz, meraklarınız ve hayalleriniz bir diplomaya sığmaz. Bir diplomaya sığmayan hayaller için ikinci bir üniversite” sloganları ile herkesi Anadolu Üniversitesi’ne davet eden yetkililer İkinci Üniversite kapsamında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nin birinci sınıfına kayıt yaptırılabilecek önlisans ve lisans programlarını şu şekilde açıkladılar:
Açıköğretim Fakültesi (Önlisans): “Adalet; Aşçılık; Bankacılık ve Sigortacılık; Çağrı Merkezi Hizmetleri; Dış Ticaret; Emlak ve Emlak Yönetimi; Ev İdaresi; Fotoğrafçılık ve Kameramanlık; Halkla İlişkiler ve Tanıtım; İlahiyat; İnsan Kaynakları Yönetimi; İşletme Yönetimi; Kültürel Miras ve Turizm; Lojistik; Marka İletişimi; Medya ve İletişim; Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası; Muhasebe ve Vergi Uygulamaları; Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi; Radyo ve Televizyon Programcılığı; Sağlık Kurumları İşletmeciliği; Sosyal Hizmetler; Spor Yönetimi; Tarım; Turizm ve Otel İşletmeciliği; Turizm ve Seyahat Hizmetleri; Yaşlı Bakımı ve Yerel Yönetimler”
Açıköğretim Fakültesi (Lisans): “Felsefe; Halkla İlişkiler ve Reklamcılık; Sağlık Yönetimi; Sosyoloji; Tarih; Türk Dili ve Edebiyatı; Yönetim Bilişim Sistemleri”
İşletme Fakültesi (Lisans): “İşletme; Konaklama İşletmeciliği ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi”
İktisat Fakültesi (Lisans): “Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri; İktisat; Kamu Yönetimi; Maliye; Uluslararası İlişkiler”
İkinci Üniversite kapsamında adaylar “eKampüs Sistemi, güncel içerikler, mobil ortam, ünite bazlı eğitim, eKitap(PDF), Sesli Kitap (MP3 | Daisy), tkileşimli eKitap, Ünite Etkinlikleri (Tartışma Topluluğu), Alıştırmalar (Çevrimiçi), Etkileşimli Ders, Ünite Anlatım Videosu, 1 Soru 1 Cevap, Ünite Özeti (PDF) ve Sesli Özet, Yaprak Test (PDF), eSeminer, Deneme Sınavları (Çevrimiçi ve PDF), Çıkmış Sınav Soruları (PDF)” gibi hizmetlerden de yararlanabilecek.
(Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 19.09.2016 00:18