“Altın Başağın Hikâyesi”

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün katkılarıyla “Tarladan Sofraya Altın Başağın Hikâyesi” konulu sempozyum düzenlendi.

Güncel 24.12.2014, 00:47 24.12.2014, 00:48
657
“Altın Başağın Hikâyesi”
Çorum Ticaret ve Sanayi Odası ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün katkılarıyla “Tarladan Sofraya Altın Başağın Hikâyesi” konulu sempozyum düzenlendi.
Hitit Üniversitesi Rektörlüğü Konferans Salonu’nda dün saat 09.00’da başlayan ve üç oturum halinde gerçekleştirilen sempozyuma, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal, Çorum Tabip Odası Başkanı Dr. Mustafa Azak, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Elfaz Ermiş, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bektaş, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan ile akademisyenler, işadamları ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, müzik dinletisi ve açılış konuşmalarıyla devam etti. Un sanayicileri ve akademisyenlerin söz aldığı sempozyumda, ülkemizdeki tahıl üretimi, buğdayın işlenmesi ve una dönüştürülene kadarki tüm işlem basamaklarında ülkemizdeki mevcut durum, olası problemler ve çözüm yolları hakkında bilgi paylaşımında bulundu.
Sempozyumun birinci oturumunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Elfaz Ermiş, Ticaret Borsası Başkanı Ali Bektaş, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Musafa Avşar, Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Şube Müdürü Cengiz Solmaz birer sunum yaptı.
Hatap Değirmenleri Yönetim Kurulu Üyesi Latif Kavukçu’nun yönettiği ikinci oturumda Ulusoy Un İcra Kurulu Başkanı E. Günhan Ulusoy, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden Doç. Dr. M. Sertaç Özer, Diyetisyen Hatice Karslıoğlu ve Ankara Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü’nden Ziraat Yüksek Mühendisi Aliye Pehlivan birer konuşma yaptı.
Sempozyumun son oturumunda ise, Hitit Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Seçil Türksoy, Ziraat Mühendisi Zafer Akıncı, Buğday Islahçısı Ankara Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü’nden Selami Yazar ile Agronomist, aynı Enstitüden Dr. Muzaffer Avcı çeşitli konularda bilgi paylaşımında bulundu.
(Onur MÜLAZIM)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 02 Ekim 2020
İmsak 05:06
Güneş 06:30
Öğle 12:35
İkindi 15:52
Akşam 18:30
Yatsı 19:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@