Alkan’dan İŞKUR’a teşekkür ziyareti

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Dr. Öğr. Gr. Menekşe Şahin ve Hitit Üniversitesi öğrencileri, Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Şahan’ı ziyaret etti.

Güncel 30.03.2019, 00:35
505
Alkan’dan İŞKUR’a teşekkür ziyareti

Ziyarette Hitit Üniversitesi ile Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen “Çorum Kariyer Günleri” ele alındı.

Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, üniversite-şehir işbirliği kapsamında istihdama katkıda bulunmak üzere gerek İŞKUR Çorum İl Müdürlüğü gerekse sektörlerle ortak çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Alkan, “Çorum Hitit Üniversitesi olarak bünyemizde faaliyet gösteren Teknopark başta olmak üzere diğer birimlerimiz aracığıyla şehrimizde faaliyet gösteren yerel sektörler ile işbirliği halinde çalışmalarda bulunarak projeler yürütüyoruz. Ülkemiz genelinde kalkınma ve istihdam hamlesine Üniversite olarak destek veriyoruz. İlimizde de İŞKUR İl Müdürlüğümüz vasıtasıyla İstihdam alanında büyük işler başardık. Bu kapsamda 19/20 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen Kariyer Günlerinin düzenlenmesinde emeği geçen tüm Çalışma ve İş Kurumu personeline teşekkür ederim” dedi.

İŞKUR İl Müdürü Ali Şahan da “Kariyer günleri işgücü piyasası ile ilgili bilgileri aktarmak suretiyle öğrencileri çalışma hayatına hazırlıyor ve çalışabilecekleri işlerle ilgi rehberlik ediyoruz. Kariyer günleri ile genç istihdamı desteklemeyi, genç işsizliği azaltmayı ve gençleri istihdamda tutmayı hedefliyoruz. Hitit Üniversitesinin de desteği ile Kariyer Günleri etkinlikleri boyunca ilimizdeki istihdamla ilgili konularda hem iş adamlarımızla hem de uzmanlarımız ile görüşme fırsatı buldular. İŞKUR olarak vatandaşlarımız için her zaman iş bulmaya İstihdamın kapısı olmaya devam ediyoruz” dedi.

Ziyarette Alkan, Şahan’a teşekkür plaketi takdim etti ve etkinlik boyunca emeği geçen personeller adına Hitit Üniversitesi Hatıra Ormanına fidan dikildiğini belirterek, fidan sertifikalarını takdim etti. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-13°
açık
banner303
Namaz Vakti 20 Ocak 2021
İmsak 06:24
Güneş 07:52
Öğle 12:56
İkindi 15:27
Akşam 17:50
Yatsı 19:13

Gelişmelerden Haberdar Olun

@