Alkan: “Ben yaparım diyebilen bir gençlik yetiştiriyoruz”

Hitit Üniversitesi Aktif Yaşam Kulübünün ikinci kongresi Hitit üniversitesi Rektörlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Güncel 25.04.2014, 22:11 25.04.2014, 22:12
602
Alkan: “Ben yaparım diyebilen bir gençlik yetiştiriyoruz”

Hitit Üniversitesi Aktif Yaşam Kulübünün ikinci kongresi Hitit üniversitesi Rektörlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Rektör Prof.Dr. Reha Metin Alkan, akademisyenler ve öğrencilerin hazır bulunduğu kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlarken kongrenin açış konuşmasını Aktif Yaşam Kulübü başkanı Semih Kızıldağ yaptı.

Kulüp çalışmalarını artırmak için daha iyi ne olur düşüncesi ile faaliyetler yaptıklarını belirten Kızıldağ, kulübü kurduklarından sonra Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Reha Metin Alkan ile görüştüklerini Alkan’ın “kongreyi hayal edin yaparsınız” dediğini ve şuan 2. Kongreyi yaptıklarını ifade ederek, farklı bölümleri bir araya getiren Türkiye’deki tek öğrenci kulübü olduklarını vurguladı.

Yapılan konuşmanın ardından kürsüye gelen Aktif Yaşam Kulübü Danışmanı Doç.Dr.Cemil Hakyemez ise Aktif Yaşam Kulübü’nün kuruluşundan bu zamana 2 yıl geçmesine rağmen hem yerel hem de ülke genelinde sosyal sorumluluk dendiğinde taşın altına elini koymaktan çekinmediğini ifade etti.

Kulüp içerisinde farklı üniversitelerden katılımla güzel bir mozaik oluşturulduğunu belirten Hakyemez, kendini ifade edebilen öğrencilerin ileride de ülkeyi yöneten güçlü yöneticiler ve bir insan topluluğu olarak öne çıkacağını söyledi.Prof.Dr. Reha Metin Alkan ise konuşmasında insanların inandığı zaman çözemeyeceği konunun bulunmadığını belirtti. Keşke dedikleri hiçbir etkinlik ve öğrenci faaliyeti bulunmadığını anlatan Alkan, güçlerinin yettiği kadar öğrencileri desteklediklerini ve üniversite olarak bugün ve yarını değil 10-20 yıl sonrasını hesaplayarak çalışma yaptıklarını anlattı.

“Ben yaparım” diyebilecek bir gençlik yetişmeye çalıştıklarını ifade eden Prof.Dr. Reha Metin Alkan, “Dünyada katedilecek yok mesafe var. Ülkemizi seviyorsak teknoloji ve diğer alanlarda önde olmalıyız. Eleştirmek çok kolay ancak eleştiriye önce kendimizden başlamalıyız. Talep ederseniz ortaya da bir şeyler çıkar. Bizler belirli şartlarla buralara kadar geldik. Çıtayı yükseltmek için gençler daha da çok çalışmalı”dedi.
(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:25
Öğle 12:37
İkindi 15:58
Akşam 18:38
Yatsı 19:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@