Ali Bektaş: “Vergi mükellefleri ve devlet arasında köprü görevi görüyorsunuz”

Çorum Ticaret Borsası Başkanı Ali Bektaş, Muhasebeciler Haftası nedeniyle Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı (SMMMO) ziyaret etti.

Güncel 04.03.2014, 23:57 05.03.2014, 00:29
429
Ali Bektaş: “Vergi mükellefleri ve devlet arasında köprü görevi görüyorsunuz”

Borsa yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu ziyarette Bektaş, SMMMO Başkanı Muzaffer Yıldırım şahsında tüm meslek mensuplarının haftasını kutladı. Bektaş, muhasebecilik ve denetim mesleği mensuplarının özellikle vergi yükümlüleri ile devlet arasında sağlam bir köprü görevini üstlendiğine, kamuya bilgi ve belge üreterek ülke ekonomisinin temel taşlarını oluşturduklarını söyledi.

SMMMO Başkanı Muzaffer Yıldırım da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, muhasebeciliğin büyük sorumluluk gerektiren zor bir meslek olduğunu söyledi.

Devlet ile iş dünyası arasında güvenli bir köprü vazifesi gördüklerini dile getiren Yıldırım, “Her geçen gün artan iş yükü, meslekte yaşanan sıkıntılar, artan evrak sayıları ve mevzuat değişiklikleri mesleği oldukça zor bir hale dönüştürmüş, bu durum da mesleğin icrasını zorlaştırmıştır. Muhasebe, finansal raporlama ve denetim, işletmelerin ve doğal olarak ülke ekonomilerinin gelişiminde önemli fonksiyonlar üstlenmektedir. Sağlıklı ve güvenilir finansal raporlama, sağlıklı bir ekonominin temel taşlarından biridir” dedi.

Yıldırım, tüm meslek mensuplarının sürekli güncel konuları takip ederek, kendisini geliştirerek yüksek sorumluluk anlayışı ile çalışıp bu onurlu zor mesleği ifa ettiğini sözlerine ekledi. (İHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
19°
parçalı bulutlu
banner133
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:11
Güneş 05:05
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:11
Yatsı 21:57
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@