Alapala’ya bir ödül daha

Alapala, Capital ve Ekonomist dergileri ile Türkiye Finans Katılım Bankasının düzenlediği Anadolu Markaları 2013 Yarışması’nda birçok büyük markayı geride bırakarak ikincilik ödülünün sahibi oldu.

Alapala’ya bir ödül daha

Alapala, Capital ve Ekonomist dergileri ile Türkiye Finans Katılım Bankasının düzenlediği Anadolu Markaları 2013 Yarışması’nda birçok büyük markayı geride bırakarak ikincilik ödülünün sahibi oldu.

20 Aralık 2013 Cuma 14:25
Alapala’ya bir ödül daha

İstanbul Condrad Oteli’nde bu yıl yedincisi düzenlenen ve ekonominin lokomotifi markaların ödüllendirildiği törene Türkiye Finans Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk, Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M.Rauf Ateş katıldı.
İş dünyası ve Anadolu ekonomisinin önemli isimlerini bir araya getiren ödül töreninde Büyük İşletmeler Ticaret kategorisinde birincilik ödülü Eskişehir’den Odak Kozmetik’in oldu. Tarım-Gıda kategorisinin birincisi Çanakkale’den Dardanel, İmalat kategorisinin birincisi Manisa’dan İnci Akü seçildi. Alapala Makine, imalat kategorisinde İnci Akü’nün ardından ikincilik ödülüne layık görüldü. Alapala adına ödülü yönetim kurulu üyesi Görkem Alapala aldı.
Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk Anadolu Markaları Yarışması’na geçtiğimiz yıldan beri destek verdiklerini ve Türkiye’nin dört bir yanından markalaşma öykülerini paylaşan şirketlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Türkiye Finans’ın reel ekonomiyi desteklemek misyonuyla Anadolu Markaları projesinin misyonunun birebir örtüştüğünü aktaran Gürerk, “Markalaşma stratejik açıdan çok büyük önem taşıyor. Bu bilinçle firmalar, markalarına yatırım yapmayı stratejileri içinde ön plana alıyor. Dolayısıyla ülkemizin markaları dünya markalarıyla rekabet etmek adına markalaşma yönünde önemli adımlar atıyor. Bu adımlar sayesinde hem markalarımız hem de ülkemiz kalkınma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Markalaşan firmalar ekonomik krizlerle başa çıkma konusunda da bir adım öndeler ve bu güvenle yenilikçi ve dinamik bir şekilde hareket edebiliyorlar. Bu bağlamda Anadolu Markaları Yarışması bir dünya markası haline gelmek isteyen firmalarımıza büyük bir fırsat sunuyor. Kurulduğumuz günden bu yana firmalara markalaşma yolunda ihtiyaç duydukları finansman desteğini sağlıyoruz. Bu konuda Ticaret ve Sanayi Odalarıyla da işbirlikleri yapıyoruz. Anadolu’da faaliyet gösteren firmalara desteklerimiz aralıksız devam ediyor” diye konuştu.
Anadolu Markaları Yarışması’nda şirketler, jüri üyeleri tarafından değerlendirildi. Jüri, Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk, Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, Ekonomist Dergisi Yayın Yönetmeni Talat Yeşiloğlu, ESİAD Genel Sekreteri Mustafa Yaşar Tınar, TOSYÖV Üyesi Hilmi Develi, Koç Üniversitesi Öğretim Görevlisi Barış Tan, Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Fatoş Karahasan, Fordham University School Business New York’tan Prof. Dr. Lerzan Aksoy’dan oluştu.

Son Güncelleme: 20.12.2013 14:25