AKP Merkez İlçede Yaşar Anaç dönemi

AKP Merkez İlçe Kongresinde tek liste halinde seçime giren Yaşar Anaç, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı seçildi. Kongreye Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de katılarak partinin yaptığı çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Güncel 30.11.2014, 20:42 30.11.2014, 23:44
1434
AKP Merkez İlçede Yaşar Anaç dönemi
Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Merkez İlçe Olağan Kongresi Anitta Otel’de gerçekleştirildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, AK Parti Çorum milletvekilleri Salim Uslu, Cahit Bağcı ve Murat Yıldırım, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AK Parti Çorum İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan ve çok sayıda partilinin katıldığı kongre divan başkanlığına Yakup Alar, Başkan Yardımcılığına Melek Pehlivan, Erhan Akar, katip üyeliklere de Halil İbrahim Kaya ve Memduh Hafifbaş’ın getirilmesi ile başladı.

Mustafa Eker’in açış konuşmasıyla başlayan kongrede sırasıyla AKP İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AKP Çorum Milletvekilleri Cahit Bağcı, Murat Yıldırım ve Salim Uslu’nun ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker birer konuşma yaptı.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Ayhan Boyraz tarafından faaliyet raporu okundu. Raporların oy birliğiyle kabul edilmesinden sonra ise seçimlere geçildi. Yapılan seçimlerde uzlaşma sonucu tek liste halinde seçimlere giren Yaşar Anaç Merkez İlçe Başkanı seçildi.

AK Parti Merkez İlçe Teşkilatının yönetim kurulunda şu isimler yer aldı:

“Cihat Çaviş, Ayhan Boyraz, Ahmet Uysal, Remzi Avcıoğlu, Şeref Helvacı, Ebru Kayıkçı, Yasin Özübek, Emre Ceylan, Neslihan Yenihan, Ertuğrul Eren, Feridun Batan, Mehmet Ali Söylemez, Suat Aydoğan, Ebru Şen, Mahmut Ölçer, Muharrem Eker, Ayşe Erdemirci, Abdulkadir Karakuş, Lütfi Balcıoğlu, Ayhan Halı, Recep Eker, Hülya Kazanasmaz, Arif Koçak, Rabia Buyruk, Mehmet Aygüneş, Şerif Şentürk, Recep Özkaya, Eyüp Şahan, Meliha Özeşme.

Seçim öncesi kısa bir konuşma yapan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yaşar Anaç, kongrelerin Türkiye’nin büyük hedeflere ulaşmasında yeni anayasanın milletle buluşmasındaki ahitleşmeler olduğunu ifade etti. 2015 seçimlerine hazırlanılan şu günlerde birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır düşüncesiyle 2023 hedeflerine ulaşma çabası içerisinde olduklarını anlatan Anaç, “Mahalle mahalle, köy köy ayrım yapmadan davamızı anlatmak için yola çıktık bu bir makam sevdası değil. 2001 yılından beri görev yapan arkadaşlarımızdan aldığımız bu bayrağı daha ileri taşımak amacındayız” diye konuştu.
(Erkan BAYATLI)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:05
Güneş 06:29
Öğle 12:35
İkindi 15:53
Akşam 18:32
Yatsı 19:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@