Akıl ve zeka oyunları şampiyonlarına kitap

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu tarafından ilimizde düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları İl finalinde birinci olan öğrencilere belgeleri takdim edilerek kitap hediye edildi.

Güncel 01.10.2020, 23:04
308
Akıl ve zeka oyunları şampiyonlarına kitap

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, makamında ağırladığı öğrencilere katılımlarından ve başarılarından dolayı tebrik etti. Bu tür yarışmalara katılmanın öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine fayda sağlayacağını belirten Yakup Sarı, “Akıl ve zekâ oyunları insana, çözüm odaklı düşünme, bir sonraki aşama hakkında fikir yürütme ve öngörme, olasılıkları hesaplama, mantığı etkili ve yetkili şekilde kullanma becerisi kazandırır. Beyni yaşlanmaya, Demans ve Alzheimer gibi beyni tüketen hastalıklara karşı korur. Öğrencilerin mevcut kapasitelerini ortaya çıkarmaları ve geliştirmeleri açısından zekâ oyunları hayatımızda büyük önem arz etmekte” dedi.

Halen salgından dolayı okullardaki kursların açılmadığını hatırlatan ancak ailelerin evde eğlenceli, eğitimi ve geliştirici zamanlar geçirerek çocuklarına farkındalık oluşturabileceğini belirten Sarı, yarışmalarda dereceye giren Tahir Semerci, Mustafa Kartal, Nezaket Ceylin Demirci, Emine Tosun, Furkan Arslan, Sinem Karabuğa, Medine Cücük ve Enes İsa Kök isimli öğrencilere belgelerini takdim ederek kitap hediye etti.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 05:28
Güneş 06:52
Öğle 12:30
İkindi 15:28
Akşam 17:57
Yatsı 19:16

Gelişmelerden Haberdar Olun

@