“AIDS önlenebilir bir enfeksiyon”

Hitit Üniversitesi tarafından Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin de katkıları ile Dünya AIDS Günü kapsamında program düzenlendi.

Güncel 12.12.2019, 22:40 12.12.2019, 23:54
626
“AIDS önlenebilir bir enfeksiyon”

Bu yılın “Topluluklar Fark Yaratır” sloganı çerçevesinde Şehit Fikret Metin Öztürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Dünya HIV/AIDS Günü Etkinliği”ne Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Nurcan Baykam, Çorum İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ömer Sobacı, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Barış, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli, hastane yöneticileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Konferansın açış konuşmasını yapan Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Nurcan Baykam HIV-AIDS’in bulaşıcı, önlenebilir ve tedavi edilebilir kronik bir enfeksiyon olduğuna dikkat çekti.

Açış konuşmasının ardından, Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji AD Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Derya Yapar “HIV/AIDS Epidemiyolojisi ve Damgalanma?” adlı sunumu ile HIV ile yaşayan bireylerin toplumdan damgalanmaması gerektiğini, Dr. Öğretim Üyesi Özlem Akdoğan ise “HIV Bulaş Yolları, Korunma ve Temas Sonrası Profilaksi” başlıklı sunumu ile HIV’in önlenebilir bir enfeksiyon olduğunu dile getirdi.

Program Dr. Öğr. Üyesi Derya Yapar ve Dr. Öğr. Üyesi Özlem Akdoğan’a “Teşekkür Belgesi” verilmesi ve hatıra fotoğraflarının çekimi ile sona erdi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-3°
açık
banner303
Namaz Vakti 28 Kasım 2020
İmsak 06:04
Güneş 07:33
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@