Ahmet Saatçi: “Mehmet Akif, yüreklerde iz bıraktı”

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatçi, Milli şair Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 78. yıldönümü nedeniyle yazılı açıklamada bulundu.

Güncel 27.12.2014, 00:13 27.12.2014, 01:14
914
Ahmet Saatçi: “Mehmet Akif, yüreklerde iz bıraktı”
Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatçi, Milli şair Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 78. yıldönümü nedeniyle yazılı açıklamada bulundu.
Mehmet Akif’in annesinden şefkati, babasından mertliği, öğretmenlerinden de ilmi öğrenen gerçek bir bilgin olduğunu belirten Saatçi, “Akif’i millet olarak her zaman rahmet ve saygıyla anmak, hatırlamak, hatırlatmak bizim için bir görevden çok sorumluluktur. Dünyaya gelen herkes toprakta bir iz bırakır. Ancak sadece bazı insanlar yürek izi bırakırlar. Onun için Mehmet Akif gibi iman eksenli, vatansever bir hayat yaşamak ve onun gibi bir iz bırakmak gerekir” dedi.
Milli şairi kısa sürede anlatabilmenin mümkün olmadığını belirten Saatçi, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Akif, milletimizin, milli varlığının ve mevcudiyetinin tehlikeye düştüğü bir zamanda ortaya çıkmış, şiirleri, yazıları, vaazları, toplantılardaki konuşmaları ve TBMM’ndeki siyasi mücadelesi ile söz konusu tehlikeye karşı milletimizi uyandırmaya çalışmıştır. Tüm bu işleri yaparken de makam ve mevki hırsı gütmemiştir. Tam bir alçak gönüllülük içinde davranıp kendisini milletine adeta feda etmiştir. Yazdığı İstiklal Marşı ile en büyük ve anlamlı bir armağanı Türk milletine hediye etmiş, bir büyük insandır.
Eğer biz, millet olarak bir ağaçsak, Akif ve onun misyonuna bağlı vatanperver diğer zatlar, bizim köklerimizdir. Bu insanlar ki, tarihin şu safhasında ve çoğunlukla da meşakkatli günlerinde, milletimiz için, şefkatli bir ana kucağı gibi vazife görmüşlerdir. O irfan kucağında büyüyenlerdir ki, ancak, milletlerine hakkıyla hizmet edebilirler. Büyük üstadı sevgiyle, saygıyla, muhabbetle anıyoruz ve Allah’tan kendisine rahmet diliyoruz.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:25
Öğle 12:37
İkindi 15:58
Akşam 18:38
Yatsı 19:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@