“Ahımızı alanlar gün yüzü göremedi”

MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, 11 Kasım 2018 tarihinde 1.Dünya Savaşı’nı sonlandıran ateşkes antlaşmasının yüzüncü yıldönümünün Paris’te çeşitli etkinliklerle anıldığını belirterek, Paris’te toplananların yüz yıl öncesi için sahte üzüntülerini paylaşırken, şu anda Ortadoğu’da yaptıkları için seslerinin çıkmadığını ifade etti.

Güncel 14.11.2018, 19:37
440
“Ahımızı alanlar gün yüzü göremedi”

Fransa Cumhurbaşkanının milliyetçiliği vatanseverliğe ihanet olarak tanımladığını, Almanya Başbakanının at gözlüğü takan milliyetçiliğin tekrar hortlamasından korktuğunu dile getirdiğini ifade ettiğini belirten Onan, bu ülkelerin dünyanın yıkımından, insanlığın felaketinden birinci derecede mesul olmalarını görmeden milliyetçiliği suçlamalarının hezeyanın ötesinde hüsran verici bir cehalet olduğunu kaydetti.

1.Dünya Savaşının bitmediğini ifade eden Onan, “Kanlı sayfa açıktır, çatışmalar ve çekişmeler sadece bünye değiştirmiştir. Bir damla petrol için devasa medeniyet ve tarihi birikimlere savaş açanlar bu dünyada değilse, mahşerde yaptıklarının bedelini mutlaka ödeyeceklerdir. Allah’ın sopası yoktur ve adaleti tartışmasızdır.

Çekildiğimiz hiçbir toprak parçasında, hiçbir coğrafyada huzur yoktur, umut yoktur, adalet yoktur, barış yoktur, saadet ve selamet yoktur. Ahımızı alanlar bu dünyada gün yüzü görememişler, ilelebet de göremeyeceklerdir.

Bu nedenle, Paris’te yüzüncü yıldönümü anılan ve infazımızın ilanı demek olan malum ateşkes antlaşması bizim ayaklarımızın altındadır, hiçbir ahlaki, vicdani ve manevi hüküm ihtiva etmemektedir” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
hafif yağmur
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@