Ahi Evran’da tapular çıktı

Ahi Evran Sanayi Şehri Projesi’nde tapuların çıktığı açıklandı.

Ahi Evran’da tapular çıktı

Ahi Evran Sanayi Şehri Projesi’nde tapuların çıktığı açıklandı.

18 Temmuz 2018 Çarşamba 22:45
Ahi Evran’da tapular çıktı

İçerisinde bin dükkân, sosyal tesisler, konferans salonları, spor kompleksleri, cami ve dinlenme parklarının da bulunduğu projenin Küçük Sanayi Sitesi ile Organize Sanayi Bölgesi arasında köprü olacağı belirtiliyor.

Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Başkanı Yalçın Kılıç, ”7 yıldır özlemle ve sabırla beklediğimiz projemiz Çorum’a hayat verecektir. Bizlere inanan güvenen bütün esnaf kardeşlerimize canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi. Çorumlu esnaf ve sanatkârların heyecanla beklediği projede artık tapuların da çıktığını açıklayan Yalçın Kılıç, uzun zamandır yoğun uğraşlar verdikleri projede sona geldiklerini belirterek, tapuların Milli Emlak’tan teslim alındığını bildirdi. Kılıç ayrıca, artık önlerinde hiçbir engel kalmadığını hatırlatarak, bundan sonraki süreçte ihale sürecini başlatacaklarını kaydetti.

“140 HEKTARLIK BİR ALANDA KURULACAK”

S.S. Ahi Evran Sanayi Şehri’nin Yaydiğin mevkii Organize Sanayi Bölgesi kuzeyinde 140 hektarlık bir alanda kurulacağını söyleyen Kılıç, şu bilgileri verdi:

“Kooperatif çalışmaları doğrultusunda 500, bin, bin 500 ve 2 bin metrekarelik dükkânların yanı sıra; içerisinde eğitim, spor tesisi, yenilebilir enerji üretim tesisi, Belediye hizmet alanı, spor tesisi ve cami gibi alanlarınında olacağı Sanayi Şehri; gerek konumu, gerekse geniş bir yelpazeyi kaplaması açısından Çorum’un en büyük sanayisi olacak.”

1.5 YIL İÇERİSİNDE BİTİRİLMESİ BEKLENİYOR

“Çorum’un ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte olan Ahi Evran Sanayi Şehri, Anadolu kaplanları olarak bilinen Çorum’un hem ufkunu açacak, hem de esnafa rahat bir nefes aldıracak. Modern ve son sistem teknolojilerin kullanılacağı Ahi Evran Sanayi Şehri’nde, ilk kazma yapılacak ihalenin ardından vurulacak ve projenin 1.5 yıl içerisinde bitirilmesi öngörülecek.” (Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 18.07.2018 23:59