Afrin şehitleri için mevlit okutuldu

İl Genel Meclisi Üyeleri Afrin’de gerçekleştirilen Zeytin dalı Operasyonu’nda şehit olanlar için mevlit okutup kurban kestirdi.

Afrin şehitleri için mevlit okutuldu

İl Genel Meclisi Üyeleri Afrin’de gerçekleştirilen Zeytin dalı Operasyonu’nda şehit olanlar için mevlit okutup kurban kestirdi.

09 Mart 2018 Cuma 21:21
Afrin şehitleri için mevlit okutuldu

İl Özel İdaresi Camii önünde gerçekleştirilen törene Vali Necmeddin Kılıç, TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Belediye Başkanı Zeki Gül, Ak Parti il Başkanı Mehmet Karadağ, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, kurum müdürleri, il Genel Meclisi üyeleri ve davetliler katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, meclis üyeleri olarak bir mevlit okutup kurban kesmeyi istediklerini belirterek kesilen kurbanın bayat ilçe Jandarmaya gönderileceğini söyledi.

Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ise ateşin düştüğü yeri yaktığını, şehit ailelerinin ömür boyu bu acıyla hayatını sürdürdüğünü belirtti. Şehit aileleri ve gazilere duyulacak minnetin sınırının bulunmadığını anlatan Ahmet Sami Ceylan, o ailelere her zaman saygı duyulması gerektiğini ifade etti. Ülkenin zor bir dönemeçten geçtiğini anlatan Ceylan, “Bizlerin huzur içerisinde olabilmeleri için Afrin’deki kardeşlerimiz şehitlik mertebesine ulaşmak için çabalıyorlar. Dünyada böyle bir millet yok. Savaşa giderken düğüne gidiyoruz diyen başka bir millet yok. Burada dua edeceğiz. Onların zaferle dönmesi ve onların bir tane eli silahlı terörist kalmayana kadar köklerinin kazınması için dua edeceğiz. Bizim derdimiz başka bir ülkenin topraklarını işgal etmek değil, biz orada öncelikle terör unsurlarını temizlemek ardından da gerçek sahiplerine bırakmaktır. Birileri gibi gelip 17 sene kalmayacağız. Kimse bize zaman biçmesin ve akıl vermeye kalkışmasın. Kimse bizi bölmeye kalkmasın. Bizi birbirimize düşüremeyecekler. Bu ezanı dindiremeyecekler” dedi. Törende AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu’nun konuşmasının ardından kürsüye gelen Vali Necmeddin Kılıç da konuşmasında meclisin örnek bir davranış sergileyerek kurban kesip mevlit okuttuğunu bu davranışlarından dolayı hepsine teşekkür ettiğini ifade etti.

(Erkan BAYATLI)