ADD’den 1 Mayısa katılım çağrısı

Atatürkçü Düşünce Derneği İl Başkanı Uğur Demirer ve beraberindekiler 1 Mayıs’da yapılacak miting için Çorumluları davet etti.

Güncel 29.04.2014, 23:06 29.04.2014, 23:06
471
ADD’den 1 Mayısa katılım çağrısı

Atatürkçü Düşünce Derneği İl Başkanı Uğur Demirer ve beraberindekiler 1 Mayıs’da yapılacak miting için Çorumluları davet etti.

Bahabey Caddesi üzerinde 1 Mayıs’a davet amacıyla bildiri dağıtan Demirer, yaptığı açıklamada emekçilerin güvencesiz, taşeronlaştırılmış yasal dayanaktan uzak çalıştırılmasına karşı, emeği yüce değer olarak görenler olarak 1 Mayıs’ı Hürriyet Meydanı’ndan Abide Meydanı’nda bitecek bir mitingle kutlayacaklarını ifade etti. 1 Mayıs’ı kutlamaya tüm Çorumluları davet ettiklerini ifade eden Demirer, “yoksulların daha da yoksullaştığı, işsizliğin çift haneli rakamlarda olduğu herşeyin fiyatının arttığı, ücretler belirlenirken enflasyonun ne hikmetse düşük çıktığı, muhalif seslerin demokratik olmayan yollarla susturulduğu hukuk ve demokrasiden söz eden kurumların sil baştan dizayn edildiği, ben ne dersem o olura dönüşen, baskının, zulmün, asker, sivil, yargı, yurttaş herkesi hedef aldığı imamokrasi günlerindeyiz. Rüşvet hırsızlık ve yolsuzluğu internet erişiminden yabancıların gördüğü bize sansürlenen günlerdeyiz. Vatanımıza bağımsızlığımıza, cumhuriyetimize, emeğimize ve ekmeğimize sahip çıkmak için 1 Mayıs’ta alanlardayız” dedi.

Demirer, yarın saat 11.00’de saat kulesinden başlayacak olan mitinge ADD, Birleşik Kamu-İş, Eğitim İş ve Genel Sağlık-İş’in de destek verdiğini belirtti.
(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@