ADD, Özgecan cinayetini kınadı

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Uğur Demirer, Özgecan Cinayetini kınadıklarını dile getirerek, Türkiye’nin bu kirli düzenden çıkaracak olanın Atatürkçü gençler olduğunu belirtti.

Güncel 17.02.2015, 22:18 17.02.2015, 22:19
460
ADD, Özgecan cinayetini kınadı
Yaptığı yazılı açıklama ile Özgecan Cinayetini kınadıklarını vurgulayan Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Uğur Demirer, Türkiye’nin bu kirli olaylarla anılmasından rahatsız olduklarını ve buna son verecek olanlarında Atatürkçü gençler olduğunu kaydederek açıklamalarını sürdürdü.
Uğur Demirer, “Demokrasinin ve kadın katlinin vacip olduğu ülkemizde kadınlara karşı yapılan şiddetin ve cinsel istismarların ardı arkası kesilmemektedir. Ülkemizde kadınlarımız, kızlarımız sokağa çıkmaktan çekinir ailelerse korku ile “ya bir şey olursa” düşüncesiyle karşı karşıya kalmaktadır. Bu ülkede kadın ikinci sınıf vatandaş konumuna getirilmiş, devlet görevlilerimiz bile “Çocuklarınıza çığlık atmayı öğretin.”şeklinde alaycı bir üslup ile bu olayı normalleştirip ayıba ortak olmaktadır. Bu ülke kurulurken; Cumhuriyetin temelleri atılırken kadınlarımız baş tacı haline getirilmiş, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Ey Türk kadını, sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın”sözüyle Türk kadınının ihtişamını yüceltirken 91 yıl sonra ne oldu da ülke büyükleri yapılan ayıbı hazmeder oldu. Ne oldu da namus ayıbı sindirilir oldu. Geçtiğimiz gün daha yirmisinde, ömrünün baharında Özgecan, bir can daha gitti aramızdan. Ona yapılan saldırıyı ve bu alçakça zihniyeti kınıyoruz. Tecavüzü caydıracak yasalar olmamakla birlikte tecavüzcü zihniyetlerle aynı ortamda yaşamaktayız. Ülkemizi bu ayıbın, bu kirli düzenin içinden çıkarmak yine biz Atatürkçü gençlerin görevindir. Sessiz kalma ayıba ortak olma” şeklinde açıklamalarda bulundu” dedi.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 04:56
Güneş 06:21
Öğle 12:38
İkindi 16:03
Akşam 18:45
Yatsı 20:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@