“70 bin dekar arazi sulanacak”

Ak Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Cemilbey Barajı projesi için planlama sürecinin başlatıldığını belirterek, hizmet alımı ihalesinin 17.01.2017’de yapılacağını söyledi.

Güncel 13.12.2016, 19:58
936
“70 bin dekar arazi sulanacak”

13 ilçede 24 ayrı yeni gölet için planlama çalışmalarını yaptıklarını söyleyen Uslu, Bu projelerimize ilave olarak 70 bin dekar tarım arazisini sulaması planlanan Cemilbey Barajı projemizin planlama raporu için çalışmaları başlatıyoruz. Bu kapsamda “Çorum Cemilbey Projesi Planlama Raporu Yapımı” hizmet alımı işi ihalesini 17 Ocak Salı günü gerçekleştireceğiz. Memleketimize hayırlı olsun” dedi.

13 yeni göletin planlama çalışmasını kapsayan Çorum İli Göletleri 1. Grup Planlama Raporu Yapımı İşi kapsamında; Merkez Yoğunpelit,  Boğazkale Emirler, Ortaköy Yükderesi, Laçin Kırkdilim ve Çamlıpınar, İskilip Kutluözü ve Yeniceköy, Alaca Perçem ve Büyükhırka, Bayat Çayköy ve Akseki, Osmancık Karalargüney ve Uğurludağ Başkışla Göletleri planlama çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Uslu, “11 yeni göletin planlama çalışmasını kapsayan Çorum İli Göletleri 2. Grup Planlama Raporu Yapımı İşi kapsamında; Merkez Harmancık, Mecitözü Doğla, Osmancık Tepeyolaltı, Sungurlu Tatlı ve Arifegazili, Kargı Kavakçayı, Dodurga Alpagut ve Mehmetdedeobruğu, İskilip Kayaağzı-Y.Örenseki, Boğazkale ve Alaca İsmailli Göletleri planlama çalışmaları ihalesi de 12.01.2017’de yapılıyor” şeklinde açıklamada bulundu.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@