“5 yılda büyük işler yaptık”

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İkbal Kent’teki AKP seçim bürosunu ziyaret etti.

Güncel 11.03.2014, 22:57 11.03.2014, 22:58
873
“5 yılda büyük işler yaptık”
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İkbal Kent’teki AKP seçim bürosunu ziyaret etti. AKP Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, Merkez ilçe yöneticileri, mahalle temsilcileri ve partililerin de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Başkan Külcü, 5 yıl önce besmele çekip yola düştüklerinde Çorum’a ilişkin hayallerini, plan ve projelerini açıkladıklarını söyledi.

“Allah nasip etti biz de göreve başladık. Elhamdülillah 5yıldır bu şehirde çok iş yaptık.” diyen Muzaffer Külcü, “Yaptığımız işlerin 5 yılda nasıl yapıldığına inanamayan insanlar var. Samimiyetle, iyi niyetle ve gayretle yola çıkınca, Allah da bunun semeresini veriyor. Yeni bir dönem için çok sayıda projemiz var. 70-80 tane projemiz olmasına rağmen proje kitapçığını sembolik olarak hazırladık. Her alanda projelerimiz var. Bu projelerin hepsi yapılabilecek projeler.” dedi.

30 Mart yerel seçimlerinin “Yeni Türkiye”nin inşası için çok önemli olduğunun altını çizen Külcü, “Yeni Türkiye, bir zihniyet dönüşümünü ifade ediyor. Bu yeni Türkiye’nin kurtuluş mücadelesidir. Bu milletin basireti, feraseti siyasi idarecilerinden de bürokratik idarecilerinden her zaman önde oldu. Bu milletin en büyük şansı da bu. 30 Mart’ta da inşallah böyle olacak. Artık eski oyunlar bu ülkede tutmaz. Bunun inşası elbette kolay değildir. Bugün birilerinin başbakanımıza husumeti muhalefet boyutunu aşmış durumda. Biz bu ülkeyi şehit kanlarıyla kurduk, bu vatanı yüz binlerce, milyonlarca şehitle kurduk” şeklinde konuştu.Türkiye’yi tek partili dönemlerden başlayarak bugüne kadar hep huzursuz etmek için iç ve dış güçlerin hep aktif rol oynadığını dile getiren Belediye Başkanı Külcü, “1960, 1970, 1980, 28 Şubat ve 27 Nisan’da birileri hep toplum mühendisliğine soyundu. 2007 seçimlerinde % 50’ye yakın oy alan partiye kapatma davası açtılar. Yani bu milleti yok saydılar” dedi.

17 Aralık’taki operasyonu, ülkenin hızla büyüyen ekonomisi ve dünyada giderek artan siyasi nüfuzunun baltalanması olarak değerlendiren AKP Belediye Başkan adayı Külcü, “Operasyonu ‘Evladım yolsuzluk yapsa reddederim’ diyen bir Başbakana yaptılar. Allah, bu milletin yüzüne baktı. Eğer bir koalisyon hükümeti olsaydı, dik durmayan biri olmasaydı şu an Ukrayna gibiydik. Mısır gibiydik. Tunus gibi olacaktık. İstikrarsızlık ve kaos çıkarmak istediler” diye konuştu.

AKP Merkez İlçe Başkanı Köse de Başkan Külcü’nün 5 yılda 75 yılda yapılamayan belediyecilik hizmetlerini yaptığını söyledi. Bütün mahallelere eşit hizmet edildiğini söyleyen Köse, “Külcü, Çorum’un çehresini değiştirdi. Kendisine olan ilginin daha da arttığını görüyorum. Yeni dönem projelerini açıkladığı toplantıda kendisinin Çorum’a hizmet için ne kadar heyecanlı olduğunu gördüm. Çorum’un her semtine her mahallesine her sokağına hizmet götürme heyecanının daha arttığını biliyorum. Başkanımız bu heyecanı sizden aldığı güçle yaşıyor” şeklinde konuştu.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:08
Güneş 05:44
Öğle 12:50
İkindi 16:38
Akşam 19:46
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@