445 evde 629 yaşlının evi tepeden tırnağa temizleniyor

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Kendi temizlik işlerini yapamayacak durumda olan 65 yaş ve üzeri yaşlı hemşehrilerimizin evlerini temizliyoruz. 445 evde toplam 629 yaşlımızın evini tepeden tırnağa temizliyor, onların hayır dualarını alıyoruz.” dedi.

Güncel 20.12.2016, 23:33
995
445 evde 629 yaşlının evi tepeden tırnağa temizleniyor

Çorum Belediyesi’nin sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında yaşlılar, engelliler ve çocuklar gibi toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik hizmetleri devam ediyor.

Ulu çınarlar olarak tabir edilen yaşlı yurttaşların yaşamlarını daha temiz bir ortamda sürdürmeleri için mahalle muhtarlıkları ile koordineli bir şekilde çalışarak evlerini temizlediklerini söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Kendi temizlik işlerini yapamayacak durumda olan 65 yaş ve üzeri yaşlı hemşehrilerimizin evlerini temizliyoruz. 445 evde toplam 629 yaşlımızın evini tepeden tırnağa temizliyor, onların hayır dualarını alıyoruz.” dedi.

Çorum Belediyesi’nin evde temizlik hizmetini duyan vatandaşlar da böyle bir hizmeti hayata geçiren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür ediyor.

Hizmetten istifade edebilmek için Belediyeye müracaat ettiklerini kaydeden vatandaşlar sağlık durumlarının iyi olmadığını belirterek, "Kendi imkanlarımızla temizliğimizi yapıyorduk. Hastalanınca onu da yapamaz olduk. Çocuklarımız il dışında, yurt dışında ikamet ediyorlar. Belediye'den başka bakacak kimsemiz yok. Çorum Belediyesi'nin bu hizmeti ile evlerimiz, evimizin camları siliniyor. Perdelerimiz, çamaşırlarımız yıkanıyor. Evlerimizde bayram temizliği yapılıyor. Bu hizmetin başlaması ile 3 yıldır elimize süpürge almadık. Ayrıca gelen personel istediğimizde yemeğimizi de yapıyor. Birlikte yemeğimizi de yiyoruz. Biz onları çocuklarımız olarak görüyoruz. Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü bizleri hiç unutmuyor” diye konuştular.

Yaşlı vatandaşlar Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'ye ve temizlik yapan personele bol bol dua ettiklerini de sözlerine eklediler.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@