36 projeye 17 milyon hibe

Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından Çorum’da 36 yatırımcıya hibe desteği verilecek.

36 projeye 17 milyon hibe

Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından Çorum’da 36 yatırımcıya hibe desteği verilecek.

19 Mayıs 2017 Cuma 01:11
36 projeye 17 milyon hibe

Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nca yürütülen İPARD2 “Birinci Çağrı” projesi kapsamında hibe desteği almak için Çorum’dan başvuran 36 yatırımcıya onay verildi. Anitta Otel’de gerçekleştirilen bilgilendirme semineriyle birlikte yatırımcılara taslak sözleşmeleri teslim edildi.

Seminere Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Mustafa Mansur Yalvaçer ile birim amirleri de katıldı. Seminerde katılımcılara alacakları destek ve imzalayacakları sözleşmelerle ilgili bilgiler verildi.

Bu yıl içerisinde tutarı 30 milyon lira olan 36 projeye 17 milyon TL hibe desteği vereceklerini dile getiren İl Koordinatörü Mustafa Yalvaçer, gün sonunda hibe desteğini almaya hak kazanan proje sahiplerine teslim edilen taslak sözleşmelerin 10 günlük incelemenin ardından imzaya bağlanacağını belirtti.

Önümüzdeki yıllarda da desteklerin devam edeceğini kaydeden Yalvaçer, “Olumlu geçen IPARD II akreditasyon sürecinden sonra sözleşmeye hak kazanan siz değerli yatırımcılarımızla sözleşmelerimizi en kısa zamanda imzalayacağız. Arkadaşlarımız bugün destek kararlarını sizlere bildiren bir yazıyla beraber taslak sözleşmeleri de teslim edecekler. Taslak sözleşmelerin incelemesi ve yasal sürelerin tamamlanmasının ardından sözleşmelerimizi imzalayarak yatırımları hayata geçirmeye başlayacağız. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Panelde sözleşme işlemleri hakkında bilgi veren Birim Amirleri ve uzman personel başvuru sahiplerinden gelen soruları cevapladı.

Panel, proje başvuru sahiplerine taslak sözleşmelerin dağıtılmasıyla sona erdi.

(Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 19.05.2017 01:17