“2 milyon esnaf ahilik sandığından yararlanacak”

AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Esnaf Ahilik Sandığı’ndan şirket ortağı, esnaf, tacir ve noterler olmak üzere yaklaşık 1 milyon 900 bin kişinin faydalanacağını söyledi.

Güncel 30.01.2017, 19:11 30.01.2017, 19:34
1400
“2 milyon esnaf ahilik sandığından yararlanacak”

AK Parti Çorum Milletvekilleri Salim Uslu ve Ahmet Sami Ceylan ile İl Başkanı Mehmet Karadağ, Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ni ziyaret etti.
ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ve esnafla bir araya gelen AK Parti heyeti, AK Parti iktidarında esnaf ve sanatkâra yönelik yapılan yasal düzenlemeler hakkında görüş alışverişinde bulunurken, esnafın istek ve şikâyetlerini de dinlediler.
Türkiye’nin ve ülke ekonomisinin bel kemiği olan esnafı önemsediklerini dile getiren AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, “Göreve geldiğimiz günden sonra her alanda şehrimize daha iyi hizmetler verebilmek için yönetimimiz bünyesinde komisyonlar kurduk. Bunlardan biri de Esnaf ve Ahilik Komisyonu'dur. Esnafımızın taleplerini bu komisyon aracılığıyla toparlayıp milletvekillerimize ve ilgili kurumlarımıza iletiyoruz. AK Parti hükümeti olarak küçük esnafın ayakta durabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız. Bizim esnafımız sabah kepengini açarken besmele çeker, akşam da şükürle kapatır. Bizim esnafımız hırsı, tamahı, sınırsız kar etme arzusunu yenmiş, iş ahlakından taviz vermeyen esnaftır" ifadelerini kullandı. 
Küçük esnafın vefakâr ve cefakâr olduğunun altını çizen Mehmet Karadağ, “Ülkede ekonomi zora düştüğünde piyasada yine sizler varsınız, işleri yoluna koyarken fedakârlık yapmak gerektiğinde yine sizler varsınız, iyi ki varsınız, bu ülkenin bel kemiğisiniz, omurgasısınız. 15 yıldır Türkiye’yi üreten, ürettiklerini de refaha dönüştüren bir anlayışla çalışıyoruz. Çok şükür 2002 yılından bugüne milli gelirimizi her yıl yüzde 5’e yakın arttırdık. 2009’daki dünya krizinden bu tarafa hatta 2002’den bu tarafa 27 çeyrek boyunca hep büyüdük, dünya küçüldü, Türkiye büyümeye devam etti. Bizim güçlü esnafımız var, sanatkârımız var, ülkesini seven sorumluluğunun bilincinde olan işte böyle 10 milyonluk bir topluluğumuz var. Sıkıntılı günlerimizde bile büyümeye devam ediyoruz" dedi.
AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu da, Esnaf Ahilik Sandığı’ndan şirket ortağı, esnaf, tacir ve noterler olmak üzere yaklaşık 1 milyon 900 bin kişinin faydalanacağını söyledi. Uslu, prim oranı yüzde 3 olacak olan sandıkta primlerin yüzde 2’sinin esnaflar, yüzde 1’nin devlet tarafından karşılanacağını ayrıca esnafın kendini geliştirmesi ve dönüştürmesi için sağlanan fonunda yüzde 15'ten yüzde 30'a çıkartıldığını açıkladı. 
12 milyon 500 bin borçlu vatandaşa ve esnafa umut olan sicil affının yasalaştığını hatırlatan milletvekili Uslu, esnafa sıfır faizli 3 yıl vadeli 50 bin TL kredi imkânı sağladıklarını sözlerine ekledi.

(İHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@