“16 yıldır yapamadıklarını vadediyorlar”

İYİ Parti Osmancık İlçe Teşkilatı öncülüğünde iftar yemeği verildi.

“16 yıldır yapamadıklarını vadediyorlar”

İYİ Parti Osmancık İlçe Teşkilatı öncülüğünde iftar yemeği verildi.

09 Haziran 2018 Cumartesi 00:06
“16 yıldır yapamadıklarını vadediyorlar”

Osmancık Park Kahvesi Meydanı’nda gerçekleştirilen iftar yemeğine, İYİ Parti Çorum Milletvekili Adayları Av. Fatih Mehmet Arslan, Abdullah Karaman, Sefer Yılmaz ve Sinem Sarı, İYİ Parti Osmancık İlçe Başkanı Sefer Mustafa Boyacı, İYİ Parti Kargı İlçe Başkanı Ahmet Nemli, İYİ Parti Dodurga İlçe Başkanı Ömer Etci, İYİ Parti Sungurlu İlçe Başkanı Fazlı Koçak, İYİ Parti Disiplin Kurulu Başkanı Av. Muhsin Kocasaraç, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Osmancık İlçe Başkanı Sadık Eker, Saadet Partisi (SP) Osmancık İlçe Başkanı Halil İbrahim İnoğlu, Osmancık eski belediye başkanlarından Avni Kılıç, il ve ilçe teşkilat üyeleri, gençlik kolları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yoğun bir katılımın sağlandığı iftar yemeğinde sofra duasının ardından İYİ Parti Osmancık İlçe Başkanı Sefer Mustafa Boyacı ve İYİ Parti Çorum Milletvekili Adayı Fatih Mehmet Arslan birer konuşma yaptılar.

Milletvekili adayları ve ilçe başkanlarını davetlilere tanıtarak konuşmasına başlayan İYİ Parti Osmancık İlçe Başkanı Sefer Mustafa Boyacı, 24 Haziran seçimlerinin Osmancık’a, Çorum’a ve ülkemize hayırlı olmasını temenni etti. Boyacı, davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

“ERDOĞAN ARTIK YORULDU”

İYİ Parti Çorum Milletvekili Adayı Av. Fatih Mehmet Arslan, AK Parti’nin yorulduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yoruldu, artık evine gönderilmesi lazım” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin 16 yılın sonunda ülkeyi 450 milyar dolar üstünde dış borç, 200 milyar dolara yakın özel sektör borcu olan bir ülke haline getirdiğini kaydeden Arslan, işsizliğin artık yüzde 10’u aştığını, enflasyonun yüzde 20’li rakamlara ulaştığını, faizlerin ise 2002 yılı öncesindeki rakamlara geri döndüğünün altını çizdi.

“ERKEN SEÇİM İHANET DEDİLER ANCAK ÜLKEYİ SEÇİME SÜRÜKLEDİLER”

Arslan, “Türkiye’yi 16 yıldır tek başına yöneten AK Parti ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçimin ülkeye ihanet olacağını söylemişti. Buna rağmen hükümetin yavru ortağı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı’nın erken seçim çağrısını yıldırım seçime dönüştüren AK Parti, ihanet dediği erken seçime bu ülkeyi niye sürükledi?” dedi.

AK Parti’nin, siyasetin yeni aktörü İYİ Parti ve İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’i 24 Haziran seçimlerine sokmama stratejileri olduğunu ifade eden Arslan, İYİ Parti üzerinde kurgulanmış olan bir oyun olduğunu vurguladı.

AK PARTİ EKONOMİYİ ALT-ÜST ETTİ

AK Parti’nin 16 yıllık icraatlarının neticesinde ülkemizin ekonomik yönden nerdeyse iflas etme noktasına geldiğini söyleyen Arslan, “AK Parti, 16 yıllık iktidarlığı süresince ülkemizin ekonomisini alt-üst ettiği için böylesine bir seçim ile karşı karşıya kalmış durumdayız” dedi.

AK Parti’nin Türk milletine 24 Haziran’da kendilerine oy vermeleri durumunda 16 yıldır yapmadıkları ne varsa hepsini yapacaklarını vaat ettiklerine dikkat çeken Arslan, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“YALAN SÖYLÜYORLAR”

“16 yıllık iktidarlıklarında yapmadıklarının hepsini yapacaklarını söylüyorlar. Buna inanmak mümkün mü? 16 yıl boyunca yapamadığını 16 yıl sonra nasıl yapacaksın? Üstelik 16 yıl önce bu ülke AK Parti’ye teslim edildiğinde ülkenin 123 milyar dolar borcu vardı, şimdi ülkenin 470 milyar dolar borcu var. 123 milyar dolar borçla teslim aldığın ülkede yapamadığın yatırımları, kalkınmayı ve gelişmeyi 470 milyar dolar borçlu bir ülkede nasıl yapmayı düşünüyorsun? Tabi ki yalan söylüyorlar. Milletimizin gözünün içine baka baka yine aldatmaya ve kandırmaya çalışıyorlar.

“AK PARTİ’NİN YAPABİLECEĞİ HİZMET YOK”

24 Haziran’dan sonra AK Parti’nin bu ülkeye yapabileceği hiçbir hizmet kalmamıştır. Cumhurbaşkanı Erdoğan, metal yorgunluğu diye bir kavram ortaya atmış ve bu kavramın arkasına sığınarak seçilmiş pek çok belediye başkanını görevden azletmiştir.

AK Parti’nin milletvekilleri yorgun, bakanları yorgun, belediye başkanları yorgun, büyükşehir belediye başkanları yorgun ama sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan yorgun değil, bu da mümkün değil. “

derseniz deyin. Hükümet 20 gün içerisinde faizleri 5,5 puan artırmış oldu.

“İYİ PARTİ OLARAK İKTİDARA TALİBİZ”

Faizlerdeki bu yüzde 5,5’luk artış hayatımıza en az yüzde 10 pahalılık olarak gelecek. Dövizdeki son 4 aydaki artış yüzde 40 seviyelerine ulaştı. Bu da hayat pahalılığı olarak dönecek. İşte bunları bilen AK Parti, Ağustos ayını bile bekleyemeden ülkemizi böylesine bir seçim sürecine soktu. Yapılacak olan seçimlerde biz İYİ Parti olarak iktidara talibiz. Genel Başkanımız Meral Akşener’i, Cumhurbaşkanı yapmaya kararlıyız. Bütün dayatmalara, şantajlara rağmen meydanlara sığmıyoruz.”

(Haber Merkezi)

banner155