“15 Temmuz’u unutturmayacağız”

Adalet ve Kalkınma Partisi Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, 15 Temmuz 2016'da Türkiye'nin tarihi bir gece yaşadığını söyledi.

Güncel 17.07.2017, 00:19
564
“15 Temmuz’u unutturmayacağız”

15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan Milletvekili Ceylan, o gece hain FETÖ militanları ve onları yöneten üst akıl tarafından Türkiye'ye karşı bir işgal girişiminin yapıldığını ifade etti.

Darbe girişiminin asıl amacının, ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye'yi iç savaş ortamına sokmak olduğuna vurgu yapan Ceylan, “Allah'a şükürler olsun Cumhurbaşkanımızın cesur liderliği ile milletimiz, cesareti ve feraseti ile bu belayı, bu fitneyi durdurdu. Milletimiz, demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden bu saldırı karşısında dik durdu, canı pahasına ülkesini, vatanını, namusunu, inancını savundu” dedi.

Gözü kararmış hainlerin devletin silahıyla milletin üzerine açtığı ateş sonucu 248 kahraman evladının şehit olduğunu hatırlatan Milletvekili Ceylan, ihanet çetesinin Cumhurbaşkanlığını, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bombaladığını, bu saldırının ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikelerden biri olduğunu söyledi.

“O gece FETÖ, devleti ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı” diyen Ceylan, “Ne kadar perdelenmek, itibarsızlaştırılmak istense de 15 Temmuz'un önemi, kıymeti ve 15 Temmuz gecesi bu milletin nasıl bir destan yazdığını unutmadık, unutturmayacağız. Birilerinin 15 Temmuz'u itibarsızlaştırmasına müsaade etmeyeceğiz. 'Kontrollü darbe', 'Başarısızlığa mahkum edilmiş darbe' gibi ifadeler üzerinden 15 Temmuz'un birileri tarafından bölünmesine, perdelenmesine, itibarsızlaştırılmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

15 Temmuz’un yıldönümün nedeniyle milletin meydanlara çıkmasına da değinen Ahmet Sami Ceylan, milletin sokakta demokrasi aramadığını, yok edilmek istenen demokrasiye sahip çıkmak için canlarını veren kahramanlarını andığını kaydetti.

(Aliye ÖNCEL)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 04:53
Güneş 06:18
Öğle 12:39
İkindi 16:06
Akşam 18:50
Yatsı 20:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@