“10 Ağustos’ta millet kendine güvenmeyenlere sandıkta tokat atacak”

AK Parti Çorum Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, 10 Ağustos’ta milletin kendisine güvenmeyenlere sandıkta tokat atacağını söyledi.

“10 Ağustos’ta millet kendine güvenmeyenlere sandıkta tokat atacak”

AK Parti Çorum Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, 10 Ağustos’ta milletin kendisine güvenmeyenlere sandıkta tokat atacağını söyledi.

08 Ağustos 2014 Cuma 16:16
“10 Ağustos’ta millet kendine güvenmeyenlere sandıkta tokat atacak”
AK Parti Çorum Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, 10 Ağustos’ta milletin kendisine güvenmeyenlere sandıkta tokat atacağını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında merkeze bağlı Düvenci Beldesi’nde vatandaşlara hitap eden AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın parti teşkilatları başta olmak üzere toplumun tüm kesimleriyle istişarede bulunduğunu belirterek, bu istişareler sonucunda milletten aldığı destekle aday olduğunu açıkladı.

Muhalefetin ise adı gündemde olmayan bir kişiyi aday gösterdiğine dikkat çeken Köse, ancak bundan ne muhalefet partilerinin teşkilatlarının, ne milletvekilinin haberinin olmadığının altını çizdi. Muhalefetin kendi aralarında istişare ettiklerini bunun sonucunda çatı aday olarak çıkardıkları yönünde söylemlerinin bulunduğunu hatırlatan köse, bunun ise gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Çatı adayın açıklanmasının ardından muhalefetin partilerinin milletvekilleri ve seçmenlerinin itirazıyla karşılaştığına işaret eden Köse, “AK Parti ve muhalefet arasındaki farkı ortaya koymak için bunları anlattım. Onlar Ekmeleddin İhsanoğlu’nu aday çıkartırken bu milletin fikrini önemsemedi. Kendi milletvekillerinin, teşkilatlarının fikirlerini dahi önemsemediler. Türkiye’nin büyümesini, güçlenmesini istemeyen güçlerin söylediklerini önemsediler. Dış güçlerin, paralel yapının, Türkiye düşmanlarının proje olarak sunduğu bir adayı zorla kendi seçmenlerine dikte etmeye çalıştılar. Ama bizim çalışmalarımızda gördüğümüz bir şey var. Millet kendi gibi düşünmeyen, yaşamayan, inanmayan hiç kimseye bundan sonra geçit vermeyecek” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde makas değiştiren Türkiye’nin kaderinin değiştiğinin altını çizen Köse, bunun tüm kesimler tarafından görüldüğünü belirtti.

Eski Türkiye’de tedavi amaçlı hastaneye gelen hastane kuyruklarında ruhlarını teslim ederken, artık yurt dışındaki türk vatandaşlarının herhangi bir sağlık problemi yaşadığında uçak ambulanslarla ülkesine getirilerek tedavi ettirildiğini vurgulayan Köse, ülkenin baştan sona duble yollarla donatıldığını belirtti.

Artık Türkiye’nin IMF’nin kapısında borç para için beklemediğine vurgu yapan köse, “IMF’ye olan 27 milyar dolar borcumuz ödendi. Kapısında borç para için beklediğimiz IMF’ye artık borç veren ülke hale geldik. Güçlü bir konuma geldik. Yeter mi yetmez. 12 yıl süren güçlü duruşumuzu bundan sonraki süreçte de sergilememiz gerekiyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı kalkınma hamlesini hep birlikte yaşadık. Artık dünya ülkeleriyle yarışır hale geldik.

Bizim inançlarımızla oynamadılar. 28 Şubat’ta İmam Hatip Lisesi’ne gidenlerin önleri kesilmedi mi? Aldıkları kararlarla bizim inancımızı çocuklarımıza öğretmemize engel oldular. Recep Tayyip Erdoğan bizim inanç değerlerimizle oynayanların plan ve programlarını alt üst etti. İmam Hatip Liseleri tekrar sahip çıkmasıyla birlikte o okullar tekrar eski günlerine döndü. 12 yıldır bizim gibi düşünen bir liderle yürüdük. Bu yolculuk sırasında başbakanımızla, milletin arasını açmak isteyenler oldu. Ne kadar hile yaptılarsa, iftira kampanyaları düzenledilerse, bu ülkenin huzurunu bozmak için planlar ortaya koydularsa başaramadılar. Bundan sonra birlik ve beraberliğimizi kardeşliğimizi bozmadan ülkemizi daha güçlü bir konuma hep birlikte getireceğiz” diye konuştu.

Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen ülkelerin bulunduğunu, bunların kim olduğunun millet tarafından bilindiğini kaydeden Köse, Gazze’de yapılan katliama dünyanın görmezden gelirken, sadece Başbakan Erdoğan’ın sesini çıkardığını belirtti. Köse, daha önceki dönemlerde de Filistin’de katliam yapıldığını, hiçbir ülkenin sesinin çıkmadığı gibi Türkiye’deki yöneticilerin de sessiz kaldığını söyledi.

Çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Filistin meselesindeki “tarafsız olmalıyız” yönündeki sözlerini de değerlendiren Köse, “Onlar bizim din kardeşimiz. Onların kanı akarken, zulüm yapılırken nasıl sessiz ve tarafsız kalırız. İnancımıza da yakışmayan bir durum bu. Daha bu milleti tanımayan insanlar milletin oyuna talip oluyor. Biz millet olarak daha güçlü olursak Gazze veya dünyanın herhangi bir yerinde akan Müslüman kanı, mazlum kanı duracaktır” ifadelerini kullandı.

MİLLETSANDIKTA RECEP TAYYİP ERDOĞAN İSMİ ÜZERİNDE BİRLEŞECEK
10 siyasi partinin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun ismi üzerinde birleştiğini anlatan Köse, konuşmasında şunları kaydetti;

“Muhalefet partileri çatı adayımız Ekmeleddin bey diyorlar. 10 parti biz bu adayı destekliyoruz diyor. Onlar tabelada birleşirler millet aradaki farkı göstererek sandıkta Recep Tayyip Erdoğan üzerinde birleşecek. Çatı adayı diyorlar, 10 parti ittifak ettik diyor ancak daha ismi üzerinde ittifak edemediler. İsmini dahi tam olarak söyleyemiyorlar.

2007 yılında AK Parti cumhurbaşkanını halk seçsin dedi. Bunlar hayır dediler. Referanduma gidildi. Bunlar kapı kapı dolaşarak millet bu işi bilmez anlamaz dediler. Bugün yüzsüzlük yapıp milletin huzuruna gelip adaylarına oy istiyorlar. 2007’de bize güvenmeyen bu insanlara 10 Ağustos’ta iyi bir tokat vuracağız. Kimse aziz milleti yok sayamaz. Biz milletimizle birlikte yol arkadaşlığı yaparak büyüdük. Bunun önüne hiç kimse geçemeyecek. Millet ne yapacağını biliyor. Milletin cumhurbaşkanı 10 Ağustos’ta Recep Tayyip Erdoğan olacak. Millete güvenmeyenlere iyi bir tokat vuracağız. Biz her zaman sırtımızı bu millete dayadık. Dış güçlerin empoze ettiği kendilerini bu ülkenin sahibi olduğu sananlar hiçbir zaman millete güvenmedi. Bizler Recep Tayyip Erdoğan gibi liderle kendimizi bulduk gözümüzü açtık. Bundan sonra geriye dönüş yok. Daha iyiyi daha güçlü Türkiye istediğimiz için 10 Ağustos’ta hep beraber Recep Tayyip Erdoğan diyoruz. Başbakanımızın seçilmesini istemeyenlere gereken cevabı sandıkta vereceğiz. Birinci turda bu işi bitireceğiz. Oy oranımızı yükselterek o tokadı daha sert indirerek onlarında gözlerini açacağız”(İHA) 
Son Güncelleme: 08.08.2014 16:19