Türk Telekom’dan fiber internet dönüşümünü % 95’e yükseltecek

Türk Telekom İl Müdürü Mustafa Töre, ekip liderleri Alihan Kuyumcu ve Serkan Öztürk ile birlikte Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü’yü makamında ziyaret etti.

Bayat 03.08.2021, 00:11
331
Türk Telekom’dan fiber internet dönüşümünü % 95’e yükseltecek

Türk Telekom’un fiber internet dönüşüm çalışmalarını sürdürdüğü dile getirilen ziyarette il genelindeki dönüşüm oranının yüzde 88’e ulaştığı ve yıl sonuna kadar fiberleşmenin yüzde 95 seviyesine çıkarılmasının hedeflendiği bildirildi.
Ziyarette Çorum’un Bayat ilçesinde fiberleşme oranının Ağustos ayının sonuna kadar yüzde 100 oranına ulaşılacağı bilgisi de ifade edildi.
Ayrıca Bayat ilçesinde altyapısı olmayan binalarla ilgili proje çalışmalarının devam ettiği ve akabinde altyapı çalışmalarına başlanacağı vurgulandı.
Türk Telekom İl Müdürü Töre, “FiberkenTT projesi sayesinde; Bayatlı hemşerilerimizin daha yüksek hızlarda ( 100 Mbps’e kadar) ve daha kaliteli internet hizmeti, IP tabanlı teknolojiler üzerinden telefon hizmeti, televizyon keyfinizi katlayacak teknolojik özellikleri ile IPTV vb. hizmetlerden yararlanabilecek” diye konuştu.
(Özlem KOŞA)
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı az bulutlu
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@