Bayat’ta yayla turizmi canlanıyor

Çorum’un Bayat İlçesi sınırları içerisinde ve ilçenin kuzeyinde yer alan Karatepe mevkiinde bulunan Kuşçaçimen Yaylası asfalt çalışmaları tamamlandı.

Bayat 04.10.2018, 21:59
750
Bayat’ta yayla turizmi canlanıyor

Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü ve Belediye Meclis üyelerinden oluşan heyet, asfalt çalışmalarını ve Kuşçaçimen Yaylasını yerin inceledi. Bölgeyi gezen heyet tamamlanmış olan asfaltı ve konaklama alanlarında bir dizi incelemede bulundular.

Karatepe mevkiindeki incelemeler sonrasında bir açıklama yapan Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, ilçede yayla turizminin canlandırıldığını belirterek, “Kuşçaçimen Yaylası gibi, Karatepe gibi bilinmeyen bakir bölgemizi tanıtmış oluyoruz. Ankara’nın, Çankırı’nın ve Çorum’un burada yayla şenliklerini yapabilecekleri, günübirlik mesire alanlarını yapabilecekleri, hayatlarını geçirebilecekleri böyle bir alanın olduğunu özellikle vurgulamaları istiyorum. Yoların düzenlenmesi ve asfalt çalışmalarının tamamlanması ile günübirlik gelip gidilecek bir bölge oldu. Yapılan mesire alanları ve yol çalışmaların tamamlanması turizme katkı sağlayacaktır. Bu Bayat’ımıza, esnafımıza ve halkımıza ciddi katkı sağlayacaktır. Bacasız Fabrika dediğimiz Turizm mi inşallah yayla turizm mi olarak, inanç turizm mi olarak Bayat’ta yaygınlaştıracağız. Bununda en güzel ayaklarında birisi Kuşçaçimen Yaylası olacak. Sadece turizm denince akla deniz gelmemeli arkadaşlar, işte buda bir turizm etkinliğidir. Bakın su oksijen, ağaçlar, doğal safran bitkisi, doğa ve şu yapı başka nerde var yok işte sadece Bayat’ta var. Orta Anadolu’da sadece Bayat’ta var. İşte Kuşçaçimen Yaylamızı hep birlikte tanıtacağız.” diye konuştu.

(Recep SERBES) so-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-ansi-language:TR;mso-fareast-language: TR;mso-bidi-language:AR-SA'>“Bir başka ifade ile belediyedeki paylaşım hazımsızlığı öyle bir noktaya gelmiş ki içerdeki paylaşım konusunda anlaşmazlığa düşmüşler ve gazetelere bu durum AKP’liler tarafından sızdırılmış görünmektedir” diyen Özsaçmacı, atık mızrağın çuvala sığmadığını dile getirdi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:05
Güneş 06:29
Öğle 12:35
İkindi 15:53
Akşam 18:32
Yatsı 19:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@