Bayat Belediyesi sokak hayvanlarına sahip çıkıyor

Çorum’un Bayat Belediyesi sokak hayvanlarına sahip çıkıyor. 

Bayat 14.12.2016, 17:21
1081
Bayat Belediyesi sokak hayvanlarına sahip çıkıyor

Belediye tarafından sokaktan toplanan başıboş hayvanları Yatukçu mahallesinde oluşturduğu köpek barınağında koruma altına alınarak, bakım ve ihtiyaçları burada karşılıyor. Biktuder Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Sevda Çimen ve komisyon üyeleri Bayat Belediyesi hayvan barınağını ziyaret etti. Biktuder üyeleriyle birlikte hayvan barınağında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, çalışmalar hakkında hayvanseverlere bilgili verdi.
Bayat Belediyesi’nin insan ve çevre sağlığını benimseyerek ilçede sahipsiz ve başıboş gezen köpekler için yapılan hayvan barınağıyla çevre ve hayvan sağlığına önemli bir katkı sağladığını ifade eden Başkan Ünlü, yapılan barınağın sahipsiz hayvanlar için bir umut olduğunu ifade etti.
İlçede başıboş gezen sahipsiz ve terk edilen hayvanlar yıllardır bir sorun haline geldiğini dile getiren Ünlü, “Bizde bu sorununun çözümü noktasında bir barınak yaptırdık. Öncelikle başıboş gezen, sahipsiz ve terk edilen köpekleri personelimizce toplatarak hayvan barınağımıza getiriyoruz. Burada il etapta yeme, içme ve barınma ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Barınakla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Barınakta köpeklerin aşılanması ve küpe takılması da yapılacak. Zabıta Komiserliğimiz ve Veteriner Hizmetleri, sokak hayvanlarının sağlıklı olarak yaşamlarını sürdürebilmeleri için koruyucu önlemleri alarak, ilçe halkı için sahipsiz hayvanların bir tehlike unsuru olmasının önlenmesi amacıyla çalışmalar yapmaktayız. Hayvanlardan insanlara geçebilecek hastalıkların ortaya çıkmasını engellemek, sokak hayvanlarını kontrol altında tutmak ve bu hayvanların çevrelerine verebilecekleri zararların önüne geçerken aynı zamanda onlarında yaşam haklarına sahip çıkabilmek, çevrelerinden zarar görmelerini engellemek için usulüne uygun insancıl yöntemler (yakalama kafesleri ile yakalama kementi) kullanılarak yakalanan sokak hayvanları barınağına getirilmektedir. İnşallah kısa bir süre içinde Bayat’ta sahipsiz sokak hayvanlarından kurtaracağız ve sahipsiz sokak hayvanlarına da sahip çıkıp onlara barınağımızda daha iyi bakacağız” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 04:56
Güneş 06:21
Öğle 12:38
İkindi 16:03
Akşam 18:45
Yatsı 20:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@