Alaca MYO yeni binasına taşınacak

Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu’nun modern bir kampüse kavuşmasının memnuniyet verici olduğunu ifade eden Alkan, bu sene Ekim ayı içerisinde Alaca Avni Çelik MYO’nun yeni binasına taşınmasının planlandığını vurguladı.

Alaca 01.07.2016, 00:32 01.07.2016, 00:33
1093
Alaca MYO yeni binasına taşınacak

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret etti.
Rektör Alkan, Alaca Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz, Üniversitemiz Genel Sekreteri Erdal Kanık, Alaca Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sinan Çalışkan ile birlikte Sinpaş GYO tarafından yapılan Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu Kampüsü’nde incelemelerde bulundu.
İlçelerdeki MYO’ların ilçelerin pek çok alanda gelişimine katkı sağladığına inandıklarını ve bu anlamda ellerinden geldiğince ilçelere verilen desteklerin artarak devam edeceğini belirten Alkan, üniversitelerin ana fonksiyonları arasında yer alan eğitim faaliyetinin iyi olabilmesi için tüm dünyada geçerli olan bölümleri/programları ve altyapıyı sağlamanın son derece önemli olduğuna dikkat çekti. Bu kapsamda Alaca Avni Çelik MYO’nun oldukça modern bir kampüse kavuşmasının memnuniyet verici olduğunu ifade eden Alkan, bu sene Ekim ayı içerisinde Alaca Avni Çelik MYO’nun yeni binasına taşınmasının planlandığını vurguladı.
Bu sene üniversitede bu alandaki ilk bölüm olan Laborant ve Veteriner Sağlık Programı’na öğretim üyesi ve öğrenci alımına ilişkin sürecin başladığını belirten Rektör Prof. Dr. Alkan, bu program ile beraber Alaca Avni Çelik MYO’da 400’e yakın öğrencinin izleyen yıllarda eğitim almasının hedeflendiğini belirtti.
Alkan, örnek olacak girişimiyle Alaca Avni Çelik MYO kampüsünün kazandırılmasından dolayı Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik’e, bu süreçteki yakın ilgisinden ve desteklerinden dolayı başta Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu olmak üzere Alaca Kaymakamı Ramazan Kurtyemez’e, Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz’a, Alaca Eğitim Vakfına ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
açık
banner303
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:05
Güneş 05:42
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:48
Yatsı 21:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@