Yıllardır bölgenin genel cerrahi alanında referans merkezi olarak birçok ilke imza atan HİTÜ Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği'nde laparoskopik (kapalı yöntemle) pankreas kanseri ameliyatı (whipple) gerçekleştirildi.
80 YAŞINDAKİ HASTAYA OPERASYON
Hastanede 80 yaşındaki kadın hastaya Cerrahi Onkoloji Uzmanı Opr.Dr. Ertuğrul Gazi Alkurt ve Genel Cerrahi Uzmanları Doç. Dr. Veysel Barış Turhan, Doç. Dr. İbrahim Tayfun Şahiner, Opr. Dr. Bahadır Kartal tarafından laparoskopik (kapalı yöntemle) pankreas kanseri ameliyatı (whipple) gerçekleştirildi. Yapılan başarılı ameliyat ile hasta kısa sürede sağlığına kavuştu.

4e1fb423-ead6-445b-9a07-4de259e4788b
GENEL CERRAHİ 
KLİNİĞİ İMZA ATTI
Genel Cerrahi Kliniği'nde açık yöntemle sayısı 400’e yaklaşan pankreas kanseri ameliyatı yapıldığını ifade eden Cerrahi Onkoloji Uzmanı Opr. Dr. Ertuğrul Gazi Alkurt; “Genel cerrahi kliniğinde birçok onkolojik ameliyat hasta açısından çok konforlu olan, ameliyat sonrası ağrı yönetiminde ve çabuk derlenmede fayda sağlayan kapalı yöntemle başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Son 3 ay içerisinde dördüncü Laparaskopik Whipple Ameliyatı yaparak Çorum ve çevre illerden birçok hastanın sağlığına kavuşmasına yardımcı olduk” dedi.
BAŞHEKİM 
TEBRİK ETTİ
Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Sinan Zehir,  genel cerrahi ekibini bu üstün başarılarından dolayı tebrik ederek; “Yıllardır bölgedeki binlerce insana hizmet veren Genel Cerrahi Kliniği her yıl artan başarısının bir tesadüf değil uyumlu bir ekip çalışması, disiplinli hasta bakımı ve yüksek derecede hekim özverisi ile gerçekleştiriyor. Tüm kliniklerimizde hizmetlerin daha kaliteli ve etkin sürdürülebilmesi için her türlü desteğimiz artarak devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi