Krosta, Kütahya Dumlupınar hem kızlarda hem erkeklerde şampiyon

Üniversite Sporları Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Üniversitelerarası Türkiye Kros Şampiyonası Çorum’da yapıldı.

Spor 18.03.2014, 00:01 18.03.2014, 00:04
1188
Krosta, Kütahya Dumlupınar hem kızlarda hem erkeklerde şampiyon

Üniversite Sporları Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Üniversitelerarası Türkiye Kros Şampiyonası Çorum’da yapıldı.

Cumartesi günü merkez Bozboğa köyünde hazırlanan özel parkurda düzenlenen yarışmalara, erkeklerde 26 üniversiteden 146, bayanlarda ise 16 üniversiteden 92 olmak üzere toplam 238 sporcu katıldı. Çorum’u, Hitit Üniversitesi BESYO Kros Takımı temsil etti. Hitit Üniversitesi, krosta ilk kez temsil edildi.

Yarışmaları; Merkez Jandarma Komutanı J.Yzb. Ünal Yağmurkaya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Arslan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Türkiye Atletizm Federasyonu Temsilcisi Metin Değirmenci, Orta Uzun Mesafe Koordinatörü Ali Tunç ve Merkez Hakem Komitesi Üyesi Cengiz Keskin ile Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Müsabaka Temsilcisi ve Hitit Üniversitesi BESYO Müdürü Doç. Dr. Faruk Yamaner, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İl Temsilcisi ve Hitit Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Hüseyin Özden, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcıları Ünal Demiray ve Bülent Kankurdan ile Birim Müdürleri, İl Özel İdaresi Gençlik ve Spor Kulübü Genel Sekreteri Veli Singer, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Satı Yücel, Atletizm İl Temsilcisi Vahap Sönmez, Uluslararası Atletizm Hakemi ve Müsabaka Organizatörü Ertan Yılmaz ile çoğunluğu Bozboğa köyü vatandaşı olmak üzere çok sayıda sporsever izledi.Bayanlarda, 5 bin metre takım sıralamasında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi 40 puanla birinci, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi 54 puanla ikinci, Ankara Üniversitesi 72 puanla üçüncü oldu.

Ferdi sıralamasında ise, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nden Elif Karabulut 17.52’lik derecesiyle birinci, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nden Sevilay Eytemiz 18.02’lik derece ile ikinci, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nden Şeyma Yıldız 18.50’lik derece ile üçüncülüğü aldı.

Erkeklerde ise 10 bin metre mesafede yapılan yarışmalar sonunda, takımlar genel klasmanında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi 40 puanla birinci, Kastamonu Üniversitesi 83 puanla ikinci, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi 90 puanla üçüncü olurken, yeni oluşum içerisinde olan Hitit Üniversitesi Kros Takımı 224 puanla 13. sırada yer aldı.

Ferdi sıralamasında ise, birinciliği ve ikinciliği Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi sporcuları aldı. 31.24’lik derece ile Mehmet Akkoyun birinci, 31.31’lik derece ile Şeref Dirli ikinci, Kayseri Erciyes Üniversitesi’nden Cihat Ulus ise 31.40’lık derece ile üçüncülü oldu.

Dereceye giren takımlara kupa, atletlere ise madalyaları protokol tarafından verildi.(Ömür SOYTEMİZ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 02 Aralık 2020
İmsak 06:08
Güneş 07:38
Öğle 12:35
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@